Svátek má: Slavomír

Politika

Velikost textu:

Vyzval Jiří Drahoš své voliče k českému „majdanu“?

Vyzval Jiří Drahoš své voliče k českému „majdanu“?

Jiří Drahoš ve své děkovné řeči po skončení voleb poděkoval svým voličům, popřál Miloši Zemanovi k vítězství, ale zároveň dodal „My nekončíme, jedeme dál“.

Jiří Drahoš
28. ledna 2018 - 10:23

„Před druhým kolem prezidentských voleb jsem byl totiž osobně upozorňován na podivné aktivity podporovatelů Jiřího Drahoše. Vyhrožovali, že v případě prohry svého kandidáta budou pokračovat v předvolebních aktivitách. Na netu se již předem formovaly skupiny, které hodlají pokračovat v protizemanovských aktivitách. Dokonce v jednom krajském městě se netajili příslušníci popkultury tím, že budou realizovat jakýsi permanentní odpor proti výsledku voleb. Nevím, proč mi to připomnělo učení Trockého o permanentní revoluci,“ napsal v komentáři Stanislav A. Hošek

Jan Schneider: Bude Grygar angažovat Zifčáka?


„Všechny tyto náznaky s vysokou pravděpodobností znají nejen oba kandidáti, ale s určitostí jejich štáby. Je výsostnou povinností ihned po volbách na situaci tak silně polarizované společnosti reagovat. Výsledkem  voleb je totiž objektivně posílena již dlouhodobě vytvořená situace dávající šanci na velice ostré pokračování současného politického boje, vedeného s nebývalou, zatím naštěstí jen verbální razancí,“ pokračuje komentátor.

"Tvrdím ale zodpovědně, že pokud Drahoš předem, nebo hned při prvních náznacích jakoukoliv protizemanovskou aktivitu svým osobním vlivem, který doposud nepochybně má, nezastaví, postará se o nestabilitu v zemi, což by bylo prohrou celé třídy profesních politiků a tak velkým nebezpečím pro občany země, které si nezaslouží, protože zatím veškerou nenávist v zemi vytváří minoritní skupiny příslušníků elit a živí, čí rozdmýchávají média, sloužíc zájmům kdoví koho,“ upozorňuje Stanislav A. Hošek.

„Mé obavy potvrdilo chování Drahoše. Jeho první veřejné vystoupení po prohraných volbách obsahovalo formální věty o uznání porážky a gratulaci vítězi. Hned nato ale výrazně změněným hlasem a akcentem prohlásil. Sice jsme nevyhráli, ale nejsme poraženi, na což shromáždění podporovatelů se změnilo v dav fandů. V mých očích dostatečný důkaz, že Drahoš nejenže neměl na funkci státníka, ale za celé to dlouhé období své kampaně se nevypracoval ani v politického eléva. Především ale je ta jedinká větička, fakticky bojovým heslem, ba doslova výzvou k dalšímu politickému boji,“ končí komentář Hošek.„Nezvítězili jsme, ale neprohráli jsme , já jsem hrozně rád za tu obrovskou vlnu energie , která se vzedmula s prezidentskými volbami a energie nemůže zmizet a já jsem přesvědčen, že tahle energie nezmizí , že tady zůstane , že tady zůstane ta vlna nadšení všech vás těch kteří mě volili, všech bývalých protikandidátů, kteří se zapojili do volby, dobrovolníků, štábů, týmů a vás všech , kteří nesli naději a tu šanci na změnu dále hrozně si toho vážím , moje manželka také. Já vám slibuji , že tuhletu energii a tu naději ponesu i já dále, já neodcházím z veřejného života . Dámy a pánové rozhodně nekončíme, pokračujeme , jdeme do toho , jdeme do toho s respektem všech voličů , jdeme dál. A já vám opravdu všem děkuji za tu energii jak jste nás nabíjeli , věřili jste nám a výsledek voleb byl velmi těsný , takže moc děkujeme  , nejsme v tom sami , měl jsem kolem sebe skvělé lidi, v užším i širším týmu , podporovatele od těch známých až po ty neznámé , děkuji svému expertnímu týmu a samozřejmě ze všeho nejvíc děkuji své ženě Evě, je to skvělá žena a bez ní bych to tak daleko nedotáhl , ale přátelé jedeme dál! „ vyzval po volbách Jiří Drahoš.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)