Svátek má: Laura

Politika

Velikost textu:

Z politiků EU a z Mogheriniové si dělají Arabové legraci

Z politiků EU a z Mogheriniové si dělají Arabové legraci

Téměř bez povšimnutí proběhla zpráva o tom, že schůzka ministrů zahraničí EU a Ligy arabských států (LAS) začátkem února nepřinesla společnou deklaraci. Jenom pokecali a oficiálně řečeno obě strany si ujasnily agendu, kterou projednají při únorovém setkání v Egyptě.

Jaroslav Doubrava, senátor
11. února 2019 - 07:20

Přitom ale Evropané opět ukázali, že jsou naivními idioty, uvedl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz ústecký senátor Jaroslav Doubrava.

Na souvislosti takto tvrdého hodnocení představitelů EU se senátora zeptal publicista František Roček.

„Byla to jedna z marných akcí, na kterých se ubezpečili arabští šikulové, že si s blbými Evropany mohou dělat co chtějí. Neboť většina evropských států podepsala prosincový migrační pakt OSN. Podepisovat jakýkoliv dokument tohoto typu v době, kdy se stala z migrace politická a bezpečnostní zbraň, je stupidní. Přitom ale dali arabští šikulové najevo: nelibě nesou, že část členských států Evropské unie i dovolila migrační blábol odmítnout," řekl úvodem Jaroslav Doubrava.

Co vás nejvíce popudilo?

„Vrcholem stupidity je, že podle šéfky unijní diplomacie Federicy Mogheriniové pohledy obou stran na řadu světových problémů se shodují z 90 až 95 procent. V čem máme společný pohled, když část arabských států podporuje skrytě teroristy, snaží se podporovat islámskou migraci do EU a podporuje mezinárodní pnutí konfrontací s Íránem? Mongheriniová je typický představitelem evropské intelektuální primitivnosti jakou u nás reprezentují Poche či Petříček nebo blouznivci ze strany Pirátů a lidí typu úlisně neschopného Drahoše. Mají unikátní schopnost nevidět problémy, proti kterým by se měli postavit," odpověděl Doubrava.

Mingheriniová je pověstná tím jak moudře pronáší obecné ptákoviny bez hlavy a paty. V souvislosti s jednáním EU – arabské státy, dopustila se také něčeho podobného¬?

„Jedna ptákovina za všechny: „Co se děje v arabském světě ovlivňuje Evropu a naopak. Jak se říká u nás ve Středomoří: jsme na jedné lodi,“ krafala na tiskové konferenci Mogheriniová. Co to je za nesmysl, jaká společná loď? Opakuji, arabské státy umožňují, v řadě případů i potichu organizují, islámskou migraci do EU, jsou na cestě k obsazení EU. Také stojí za rozvratem Sýrie, protože podporovaly džihádisty," kritizuje senátor.

Mongheriniová vám leží v žaludku již dlouho. Proč?

„Patří do prokleté generace prokletých sociálních demokratů. Ti po roce 1990 podlehli obecné psychické infekci, že rozpadem bipolárního světa nastal jakýsi úsvit nového řádu. Jejich naivní vstřícnost pomohla jenom bezohledným ekonomickým korporacím a islámskému džihádu. To je i případ šéfky unijní diplomacie Italky Federicy Mogheriniové, členky italských sociálních demokratů. Naštěstí skončí, neboť je vyloučené, že by získala podporu vlády, v níž jsou strany kritizující její hloupost," vysvětlil Doubrava.

Skončí Mogheriniová na smetišti dějin?

„Tam už dávno pro podivnou naivitu je, ale četl jsem spekulace, že dostane trafiku v nějakém prestižním think-tanku. To je běžná korupční praxe: Dobře jsi sloužil neviditelným zájmům korporací, dáme ti teplý flek do politického předdůchodu," pokračoval senátor Doubrava v hodnocení Mogheriniové.Z hlediska mezinárodních vztahů jste mimořádně velký skeptik, že? Zvláště ve vztahu k islámu. Proč?

„V knize „Evropa (opět) spěje ke katastrofě“, kterou jsem vydal v roce 2016, jsem upozorňoval na podivné tendence jako předzvěst migrační invaze zvedající se zhruba od roku 2012 či 2013. Cituji z knihy: „V těchto letech začalo být jasné, že Evropa se neumí vůči migrantům bránit. Invaze pomalu začala. Varovný signál představovala divná konference o rasismu v roce 2009 v Ženevě. Velmi nepříjemným signálem byla posedlost bossů z arabských států trvajících na tom, aby se hovořilo o hanobení víry. To odkazovalo na islamistickou hysterii kolem dánských karikatur proroka Mohameda z roku 2006. Prostě šly stranou problémy s rasismem a netolerancí. Do popředí se prodírala pomalu islámská náboženská válka.“ Co k tomu dodat? Snad jen to, že svůj podíl na tom má i Mogheriniová a jí podobní eurohlupáci," dodal Jaroslav Doubrava.

(rp,fr,prvnizpravy.cz,foto:arch.)