Svátek má: Běla

Politika

Velikost textu:

Zbořil: ČT nás poučila o tom, že střílet v nemocnici je jednoduché

Zbořil: ČT nás poučila o tom, že střílet v nemocnici je jednoduché

<< VIDEO >>  Na nedávném zasedání NATO zaznělo jako jeden z výsledků, že hlavním nepřítelem je Čína , v pozadí je Rusko a terorismus.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
21. prosince 2019 - 03:20

A co vy na to všechno pane Zbořile?

„Ta představa o bezpečnosti a nebezpečnosti může  vzniknout velice rychle, nešťastná náhoda, projev strachu, člověk se obává svého okolí a proto svůj strach přenáší na druhé lidi a přitom může vraždit. To není tak jednoduché jak si spousta lidí myslí,“ vysvětluje Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz..

Našeho státu, údajně šestého nejbezpečnějšího se silně dotkla ostravská tragédie…

„Násilný trestný čin může být vyvolán i popularizací nebo velkou mírou popularizace  toho činu v Ostravě. Třeba v ČT byla tragédie prezentována  jako něco co tady má velkou tradici, co už to tady bylo sedmkrát a chvílemi to vypadalo tak, že až ten případ tady nebude, tak televize nebude mít o čem vysílat. Přinejmenším zpopularizovali v televizi to, že se v nemocnici dá snadno střílet,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil.  

A co čínské nebezpečí…

„Připomeňme, že Čína nikdy vojensky neexpandovala , Čína je skutečným nebezpečím, ale nikoli vojenským ale ekonomickým. Ta obava, že nás ovládne Huawei je docela reálná, alespoň si to dovedu představit. Ale ne, že Komunistická strana Číny poroučí Huawei, ale obráceně, Huawei si možná už koupila celou Komunistickou stranu Číny a jestli se kdysi mluvilo o rudé dynastii , tak bych řekl, že se rodí dynastie čínských ajťáků,“ dodává Zdeněk Zbořil k čínskému nebezpečí.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)