Svátek má: Ivana

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Naše TV v interviewu několika osob vyprodukují stejný názor

Zbořil: Naše TV v interviewu několika osob vyprodukují stejný názor

<< VIDEO >> U nás jsme si už zvykli u některých televizí, že v i Interviewu několika osob s rozdílným názorem se jim podaří vyprodukovat stejný názor, uvedl Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
22. února 2020 - 03:20

Tento týden se objevil v demokratických primárkách nový kandidát, miliardář Michael Bloomberg. A u nás se  jedná o úpravě zákona , který by měl více omezit propagaci extremismu a není to jediný zákon, kde zákonodárci chtějí přitvrdit, chtějí nás více svázat?

A co vy na to všechno pane Zbořile?

„Já si nemyslím, že jde o nějaké utahování , proč by nemohl mít zákon přísnou dikci. Ale hrozné je, že se vymýšlí dodatky k zákonům ve volném čase, ono to vypadá, že se o tom jedná  v kuloárech nebo dokonce v restauraci v Poslanecké sněmovně a nebo při náhodných rozhovorech. Poslední změna, kdy se jednalo o hrnečky s Adolfem Eichmannem, Hitlerem a Himmlerem, tak vidíte  zákonodárce jak jsou v tomto případě bezradní , vůbec nechápou podstatu soudu .

Podstatou práce soudu není jenom přece zkoumat zda někdo neporušuje lidská práva nebo zda někdo někoho nepomlouvá. Podstatou práva je v případech  kdy někdo prokazatelně někomu škodí , najít přiměřenou formu spravedlnosti a jednotlivé paragrafy tomu napomáhají a ten výrok je v rukou soudce, proto je soudce tak mimořádně důležitý a proto je nezávislou a chráněnou osobou , aby výroky interpretoval jako autorita. Prostě nedá se vymyslet zákon na cokoliv , protože to by musel být nekonečný počet pojmenovaných trestných činů, takže jakákoli další úprava nebo paragraf to je prostě snižování autority soudu  My děláme ze soudců na jedné straně nedotknutelné osoby a na druhé jim tu nedotknutelnost odpíráme, chceme vlastně aby se jejich moc omezovala , ne občanů, ale soudcům se každým dalším paragrafem omezuje,“ vysvětluje v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

A Bloomberg…

„Když naši komentátoři zjistili, že Trump nebude odsouzen nebo zbaven funkce, tak jakoby se zprávy z USA vytratily. Teď jsme se dozvěděli o vystoupení miliardáře Bloomberga v prezidentské kampani, ale dozvěděli  jsme se jen  tak mimochodem, že ostatní účastníci diskuse pana Bloomberga kritizovali, to mě nikdo nemusí říkat, to se předpokládá. U nás jsme si už zvykli u některých televizí, že v i Interviewu  několika osob vyprodukují stejný názor,“ dodává Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)