Svátek má: Alena

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Nelze srovnávat akci Milion chvilek na Letné s akcí v listopadu 89

Zbořil: Nelze srovnávat akci Milion chvilek na Letné s akcí v listopadu 89

<< VIDEO >> Nelze srovnávat akci Milion chvilek na Letné s akcí v listopadu 89, jak to dělají mladí redaktoři a komentáři, říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizprávy.cz.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
23. listopadu 2019 - 03:20

Tento týden jsme v zajetí vzpomínek, připomínek, na 30.výročí 17.listopadu 1989, je tím zahlcena veřejnoprávní televize i veřejnoprávní rozhlas, ale mezitím se staly také další události, premiér Babiš byl na krátké návštěvě Kyjeva, zasedal velitelský štáb Armády ČR, kde prezident Miloš Zeman pochválil nákup izraelských dronů

„Těch vzpomínek bylo na listopad 89 možná až příliš, do této doby vzniklo asi 55 vzpomínkových knih, ale já se domnívám, že jsou ještě nějaké další připraveny, které se na trhu objeví,"  upozorňuje Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

„Není togho toho příliš? Protože čím víc informací je, tím jsou   zmatenější  a jsou tak podezřelé, že neodpovídají  skutečnosti, Bohužel nastupující generace zpravodajů a komentátorů  se domnívá, že je možné srovnávat akci „milionů chvilek“ na Letné se shromážděním občanů v listopadu 89 na Letenské pláni a dokonce s tím Česká televize podprahově pracuje," upozorňuje v rozhovoru pro  Prvnizprávy.cz.

„Řekl bych, že informací máme někdy mnoho, ale nejsou nám k ničemu," dodává Zdeněk Zbořil. .

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)