Svátek má: Horymír

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Nepřítelem je Rusko nebo Čína a nebo si z nás dělají legraci?

Zbořil: Nepřítelem je Rusko nebo Čína a nebo si z nás dělají legraci?

<< VIDEO >> V Americe mluví o tom, že největším nepřítelem není Rusko, ale Čína a na druhé straně se mluví o celosvětové úloze aliance vůči Rusku, tak čemu máme věřit, ptá se v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
6. dubna 2019 - 03:20

Skončily volby na Slovensku, vyhrála Zuzana Čaputová, na Ukrajině mají za sebou první kolo prezidentských voleb, vyhrál Vladimir Zelenskij, komik, herec, ale také podnikatel a na druhé místo se prodral současný prezident Petro Porošenko. Ve Francii pokračují protesty žlutých vest proti prezidentu Macronovi…

A co vy na to pane Zbořile?

„Zdá se mi, že nyní se na mezinárodním poli nechřestí zbraněmi, ale o to víc  se vše projednává v zákulisí, dokonce se dá říct, že jde o nepřátelské akce zpravodajských služeb, a to na celém světě,“ říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

NATO slavilo výročí…

„Když už mluvíme o NATO, o jejím výročí, tak si povšimněme, jaký má šéf NATO zajímavý životopis, byl v dělnických norských stranách, v Rudé mládeži, údajně protestoval proti válce ve Vietnamu, tomu ale nebylo ještě ani deset let, nakonec se dostal do norské vlády a jako nevoják se stal šéfem NATO. Na slavnostním shromáždění Stoltenberg upozornil, že Rusko je průraznější v politice, tak to je zajímavý výrok, protože američtí kongresmani mu aplaudovali. Ale ta ruská průraznost o které mluvil je zajímavá tím, protože už se v Americe mluví o tom, že největším nepřítelem není Rusko, ale Čína a na druhé straně se mluví o celosvětové úloze aliance vůči Rusku, tak čemu máme věřit, hraje se to v politickém zákulisí, můžeme si z toho něco vybrat a nebo si z nás dělají legraci,“ ptá se Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)