Svátek má: Berta

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Opět sílí hlasy o možném zfalšování amerických voleb

Zbořil: Opět sílí hlasy o možném zfalšování amerických voleb

<< VIDEO >> Najednou se mluví o tom, že volby mohou být zasaženy virem podvodu a zneužití hlasů voličů i v takové „baště demokracie“ jako jsou Spojené státy, říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
31. října 2020 - 03:20

Tento týden došlo k výměně na postu ministra zdravotnictví, ministr Prymula skončil po schůzce na Vyšehradu a kdybychom měli k dispozici drahé odposlouchávací zařízení, zakoupené v Izraeli, tak bychom věděli o co na schůzce šlo. Ale zařízení se jaksi ztratilo. V Polsku pokračují protesty proti „potratovému zákonu“ a překvapivě i proti církvi. A nesmíme zapomenout ani na  americké volby. Je zajímavé jak náš mainstream straní Joe Bidenovi, nevíme proč…

Co vy na to všechno pane Zbořile?

„Je toho hodně a ještě by se výčet dal doplnit dalšími událostmi, třeba konfliktem mezi francouzským a tureckým prezidentem a tak dále. Ale ztráta toho odposlechu, který se pořizoval za desítky, možná stovky milionů, je skutečně pozoruhodná. Alespoň podle českých médií se neví kam se ztratil a kdo ho používá, zda podsvětí nebo vojenská zpravodajská služba nebo BIS, ale důležité je, že zřejmě toto zařízení může vyprodukovat informaci o tom, jestli zda náhodou šel nový ministr zdravotnictví, navíc ještě s vojenskou zkušeností,  na toaletu a nebo zda si nesedl do nesprávného taxiku. To slídění za politiky by mě ani tak nevzrušovalo, protože oni mají dost slušné platy a dost slušné společenské okolí, aby je dokázalo uchránit před takovými desperátskými akcemi, ale mě to zajímá kvůli mně, kdo všechno také mne může odposlouchávat na každém kroku a celá slavná epidemie popularizovaná tak jako fotbalová Evropská liga nebo Liga mistrů mě vlastně nezajímá. Mne zajímá kdo sedí teď v tomto pokoji se mnou a kdo chce zjistit co právě dělám. Jestli je to zločinecký gang, který chce vykrást naši knihovnu, což tedy nepředpokládám, anebo je to nějaký státní úředník, který chce vědět jestli mám zaplacené daně. Tak to mě na celé této věci zajímá," říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz..

Demonstrace v Polsku…

„Ono to souvisí s tím celoevropským či celosvětovým neklidem o kterém jste mluvil, protože vlastně taky nevíme k čemu došlo v Polsku, katolické zemi, kde téma  potratového zákonodárství a soudních reakcí na to je tématem před každými parlamentními volbami a dává se  do souvislosti s náboženskou orientací prezidentů, předsedů vlád, členů parlamentu. Nakonec se většinou ukáže, že Poláky podporovaná katolická církev se snaží prosadit představy o individuálním životě polských žen nebo polských manželství, tak se proti tomu umí vzbouřit desetitisíce lidí. Ty demonstrace jsou vlastně v Polsku mohutnější než v sousedním Bělorusku, o kterém jsme byli informováni z nejasných zdrojů, ale neustále, ale vůbec nás nenapadlo, že by v mnohem větším Polsku mohlo dojít k takovýmto událostem.," upozorňuje Zdeněk Zbořil..

Macron vers. Erdogan nebo islámský svět…
 
„A když už jsem zmínil nešťastné vyjádření prezidenta Macrona, kterému mnozí Evropané aplaudují - ale pozor na to, že také mnozí Evropané neaplaudují, že i v samotné Francii se lidé podivují nad tím jak může francouzský prezident, který není žádný Napoleon ,  i když se tak tváří, a nevypadá na to, že by chtěl dobývat Krym nebo alespoň  dělit bývalou Osmanskou říši, když se pustí do konfliktu nejen s Tureckem, ale vlastně se světem islámu, který obývá jeden a půl, možná dvě miliardy věřících. První  otázka je, proč to vlastně dělá? Je to v zájmu kapitálu, je to v zájmu soupeřícího kapitálu v tzv. arabském světě nebo na Blízkém či Středním východě, je to spiknutí mezinárodního židovstva, jak někteří  antisemitští fanatici naznačují? Je to ale určitě událost, která nejenom pro  jednu členskou zemi Evropské unie, a vlastně pro celou EU,  je událostí mimořádně nebezpečnou. Můžeme se společně s francouzskými žurnalisty radovat nad tím, že se někdo zastal jejich práv a svobod, ale nevíme,  zda to nejsou práva a svobody, která by za určitých okolností nebo za válečného stavu  mohla být omezena, protože jakmile ti muslimové začnou útočit nebo se mstít nebo odpovídat adekvátně na tyto urážky, tak se může stát, že některá práva médií nebo žurnalistů budou omezena. Což v podstatě není protiústavní, Ústava nebo Listina základních práv, to připouští, vtip je v tom, že to musí být učiněno v souladu se zákonem, který musí být přijatý a nesmí být zvrácen například naším Ústavním soudem," upozorňuje Zdeněk Zbořil.

28.říjen…

„Je zajímavé, že v tom vyznamenávání osobností, které mělo proběhnout na Pražském hradě 28.října je na seznamu také pan předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který se  mimochodem k politickým  událostem v poslední době přestal vyjadřovat. Naposledy se účastnil iniciativy vrcholných představitelů právních institucí  ČR, když kritizovali potlačování práv a svobod a nepřiměřené zasahování státu do práv justice, ale to už jsou téměř dva roky  a v těch posledních událostech, které souvisejí s vyhlašováním výjimečných stavů v podstatné části Evropy vlastně k tomu nezaujal žádné pozoruhodné  stanovisko ," uvedl příklad jenoho z vyznamenaných Zdeněk Zbořil..

Americké volby…

„A konečně ono se něco podobně neklidného odehrává na pozadí amerických prezidentských voleb. Vlastně už dopředu víme, nejenom z českých médií, ale i z evropských, že se sice fandí jednomu nebo druhému kandidátovi, ale to není důležité, protože volby mohou být zfalšovány. Takže volby podle některých divočejších novinářů byly zfalšovány v Bělorusku, mohou být zfalšovány i v některých jiných zemích a najednou se mluví o tom, že mohou být zasaženy virem podvodu a zneužití hlasů voličů i v takové „baště demokracie“  jako jsou Spojené státy," uzavírá Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)