Svátek má: Věroslav

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Pod rouškou pandemie se už možná investuje do nových zbraní

Zbořil: Pod rouškou pandemie se už možná investuje do nových zbraní

<< VIDEO >> Možná už někdo investuje pod rouškou boje proti koronaviru do nových zbraní, které mohou sloužit v případě dnes ještě zakázaných, ale kdo ví jak dlouho, bakteriologických válek, říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
27. června 2020 - 03:20

Tento týden proběhla v Moskvě odložená vojenská přehlídky k 75.výročí vítězství nad nacistickým Německem, bylo to takové zvláštní datum, 24.červen, proč zrovna toto datum, to jsme se nedozvěděli. Podobně se u nás prezentovalo, že Donald Trump vyhlásí výjimečný stav, ale pak ho odvolal, ale už zase nevíme proč. Možná je pro někoho zajímavější zpráva, že písek ze Sahary se dostal až na Floridu

Co vy na to všechno pane Zbořile?

„Proč datum 24.červen? Protože ruská, dříve sovětská a před tím carská politika, byla vždycky plná gest a ta výročí se jednak slavila, jednak využívala k nějakým propagandistickým důvodům, nic bližšího jsme se nedozvěděli, ČT nám ukázala jenom to nejméně důležité z přehlídky a komentář byl úplně nešťastný, snad si toho všimnul i pan ředitel Dvořák,“ odpovídá Zdeněk Zbořil a pokračuje.

„Přeci ale  je třeba upozornit na to, aby se pak nikdo nedivil, když je tak banální zpravodajství o vojenské přehlídce na takové úrovni, že si potom zájemci o dění v Rusku bližší informace hledají na kdejakých webových stránkách a také že se rodí různé legendy kvůli kterým zřizujeme nějaké cenzurní úřady a nařízení, které je mají vyhledávat, ale to je sisyfovská práce, protože čím méně seriózních informací z těch velkých médií , tak se hledají informace jinde.

Už jsme se mimochodem dozvěděli, že to datum 24.června je významné datum, protože byla podepsána dohoda mezi J.V.Stalinem a nějakými americkými bankovními domy v roce 1945 o jakémsi smíru a míru mezi ruskými rubly a americkými dolary   na 75 nebo 100 let  to je lhostejné, stejně tak je lhostejné zda je to pravda či ne, ale důležité je že to nedostatečné zpravodajství a ještě na tak nízké úrovni myslím verbální a obrazové, přímo otevírá pole pro vznik legend a různých fám.

A podobně jsme na tom s výroky Donalda Trumpa, vždyť ucelenější projev amerického prezidenta jsme neslyšeli téměř celý rok, vždycky slyšíme jenom jednu větu a opět lidé co chtějí mít rozsáhlejší informaci tak se obracejí k tomu co přichází nahodile a jak si někdo myslí z dezinformačních zdrojů. To nejsou dezinformace, to jsou nápady lidí, kteří si domýšlejí a spekulují nad tím prázdným prostorem který nemají k dispozici,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil.

Při moskevské přehlídce nás komentátor ČT informoval, že Rusko masivně zbrojí, ale zapomněl dodat, že nejvyšší objem výdajů do armády má USA, následované Čínou a Saúdskou Arábií a teprve na čtvrtém místě je Rusko…

Téměř na celém světě probíhají zhruba do poloviny roku přípravy na sestavení vojenského rozpočtu na příští rok. A já si všímám té militarizace politického prostoru na mezinárodní úrovni. Ta militarizace je zřejmá, já nedokážu říct, zda se někdo rozhodl pro nějaký druh války, ale víme že pan Stoltenberg přišel se staronovým požadavkem aby členové NATO platili a stále více platili a kupovali, měl by také říct co mají kupovat, zda vyřazenou vojenskou techniku a nebo jestli se má  investovat do rozvoje vojenského průmyslu ale toto není záležitost jenom nějakého bývalého rudého Stoltenberga, ale je to také záležitost Ruské federace a to nemluvím ani o Číně. Ty všechny země projednávají nebo věnují pozornost zdánlivě jenom okrajovou ale zcela podstatnou přípravě vojenských rozpočtů a militarizaci ekonomiky. To že to někdo dělá polotajně  a někdo veřejně je skoro lhostejné. Mezitím se samozřejmě vypouštějí falešné zprávy a to jsou takové hry, aby se investovalo v kdekteré zemi do výroby zbraní zvláštního druhu.

Možná už někdo investuje pod rouškou boje proti koronavidu do nových zbraní, které mohou sloužit v případě dnes ještě zakázaných, ale kdo ví jak dlouho, bakteriologických válek," dodává Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)