Svátek má: Dušan

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Proč u nás nikdo nejde demonstrovat před US vyslanectví?

Zbořil: Proč u nás nikdo nejde demonstrovat před US vyslanectví?

<< VIDEO >> Proč nikdo nejde demonstrovat před americké velvyslanectví v Praze, když se dozvíme, že potenciální  kandidát  demokratů Bloomberg chce do své volební kampaně vrazit jednu  miliardu dolarů, ptá se v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
29. února 2020 - 03:20

Tento týden se mluví hlavně o koronaviru, v Číně klesají počty nakažených i mrtvých, naopak v Evropě se šíří epidemie z Itálie a podle naší vlády jsme na příchod epidemie připraveni, není se čeho bát. V USA probíhají primárky demokratické strany, s převahou vede Sanders, ale magnát Bloomberg uvedl, že do voleb vloží miliardu. U nás se objevují různé dopisy a ani nevíme, kdo je napsal,  a nevíme jestli jsou pravé zda to není nějaký dopisový „fake news“.

A co vy na to všechno pane Zbořile?

Akce koronavirus jako kdyby chtěla potvrdit slova Jaroslava Haška a jeho slavného Švejka, kdy Švejk konstatuje, že pravda vždycky vyjde najevo, tak jako olej na vodu, protože se najednou   během dní ukazuje jaká to byla mediální bublina neuvěřitelných rozměrů, ale že to také mělo  nějaké racionální jádro, o kterém stále nic nevíme. Je to akce jako připravená od nějakého stolu zpravodajských služeb a je úplně jedno, které jsou ty hlavní. Zdá se, že kdyby se v Číně udělalo něco dobrého nebo více dobrého, tak to u nás bude kritizováno,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

A dopisové „fake news“…

„Tady je taková atmosféra , že my vlastně nevíme , jestli pan Kubera neumřel proto, že mu přišel mrazivý dopis od  čínského velvyslance a nebo jestli  jeho nástupce se už rozhodnul zda na Tchajwan pojede nebo nepojede. Ten dopis je zajímavý tím, že ho nikdo nečetl  a že je nrazivý… a domníváme se, že ho napsal čínský velvyslanec,“ říká Zdeněk Zbořil.

A Bloombergova miliarda…

„Jeden z dalších chaotických fenoménů naší doby je diskuse o nezávislosti médií, vždyť přece se kvůli tomu pořádají demonstrac , mluví se o tom jak Babiš ovládá média, jak Mafra působí v mediálním prostoru a přitom si nikdo nevšimne , že Mafra přispívá na provoz  Národního divadla , má to význam nemá to význam? Pan Babiš je  zřejmě  schopen získat nějaké peníze ale my máme přece jenom docela slušná pravidla, která se musí dodržovat.

Přitom ale nikdo nejde demonstrovat před ameriké velvyslanectví , když se dozvíme, že potenciální  kandidát  demokratů Bloomber chce do své volební kampaně vrazit jednu  miliardu dolarů.

Mluvím o tom proto, že někdo z naší opozice se rozhodl informovat amerického senátora o tom, že PPF chce koupit CME a že by se tím měla zabývat  americká vláda. To je skutečně pozoruhodný nápad. Je to neuvěřitelný případ, kdy nějaký politik vstupuje do obchodní transakce, která se má odehrávat  v České republice prostřednictvím amerického soudu . Takže, když se tady opozici nepodaří  nějaká aktivita, tak sedne a napíše dopis, o kterém věří, že se ho někdo ujme a pošle sem evropskou komisi, která bude vyšetřovat zda Andrej Babiš řídí nebo neřídí Agrofert .

Ten chaotický stav může být dán přehřátím Zeměkoule jak říkají  bojovníci proti klimatickým změnám.  Mně na tom zaujal ještě jeden slogan: Tři největší ohrožení mladých lidí jsou klimatické změny, hladomor a obezita. Takže pozor v nejbližší budoucnosti, aby nedošlo ke klimatickým změnám, aby jsme nezemřeli hlady a  za třetí abychom netrpěli obezitou,“ dodává Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)