Svátek má: Heřman|Hermína

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Tak Slováci budou mít v čele vlády dva milionáře, miliardáře

Zbořil: Tak Slováci budou mít v čele vlády dva milionáře, miliardáře

<< VIDEO >>  Takže když jsme si mysleli, že oligarchové z politiky odejdou, tak se ukazuje, že na Slovensku je to naopak, říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz..

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
7. března 2020 - 03:20

Tentokrát bychom se mohli zaměřit na střední Evropu, respektive Evropu. U našich severních hranic nás zneklidňuje polský hnědouhelný důl Turow.  Na řecko-tureckých hranicích útočí na Evropu migranti a údajně turečtí vojáci jim pomáhají a na Slovensku proběhly parlamentní volby, jejichž hlavním cílem bylo dostat stranu SME-SD do opozice a to se podařilo.

A co vy na to všechno pane Zbořile?

„Televize vysílala protest obyvatel ze severu Čech, kteří mají obavy o životní prostředí. Tam už nejde o nějaké klimatické změny , ale o narušení systému podzemních vod a tím se celá oblast na Liberecku mohla stát neobyvatelnou.  Ten polský důl Turow dostal všechna možná povolení  a musel se adaptovat na podmínky, které mu vytvářela EU, ale ukazuje se, že to co jde v Polsku, nemůže jít někde jinde,“  je přesvědčen Zdeněk Zbořil.

Útok na evropské hranice…

„Konflikty na řecko-turecké hranici , to nejsou konflikty, to je válka. Na tom je nejzajímavější to, že Evropská unie, která zaplatila Turecku 6 miliard, tak najednou stojí bezradně před situací, která tady byla v roce 2014-2015. U nás se  vzpomíná na listopad 89, kdy ministři Dienstbier  a Genscher ploty stříhali, tak dnes by zase mohli jiní ministři zahraničí EU ploty stavět. Vyhýbáme se tomu říct, kdo to zavinil, tak řekněme, že Angela Merkelová , která tvrdila že to zvládneme  a vítala běžence, ale Angela Mereklová nebyla tím prvním hybatelem , ten důvod byl jiný a dodnes nevíme co za tím bylo,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

A slovenské volby skončily „vyšachováním“ Ficovy strany…

„Se zájmem jsem sledoval volby na Slovensku, nevím jestli Milion chvilek pro demokracii tomu věnovali taky pozornost, ale pokud, tak asi málo, protože ti vítězové voleb , kteří zásadně odmítali politiku vládní strany Směr-SD.ale ukazuje se, že politiku jinou dělat nebudou, odmítají „evropské hodnoty“ , očekávání, že Slovensko bude jiné, jiné než Orbánovo Maďarsko se volbami nenaplnila. Nová slovenská vláda bude mít v čele dva milionáře, miliardáře. Pan předseda vítězné strany není chudák a předseda první koaliční strany je miliardář. Takže když jsme si mysleli, že oligarchové z politiky odejdou , tak se ukazuje, že na Slovensku je to naopak,“  dodává Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)