Svátek má: Ctirad

Politika

Velikost textu:

Zbořil: "Ukrajinské nahrávky", tak to je takový jejich „kundrovský skandál“

Zbořil: "Ukrajinské nahrávky", tak to je takový jejich „kundrovský skandál“

<< VIDEO >> S nahrávkami Bidena, Porošenka a Kerryho na Ukrajině, tak to je takový skoro „kundrovský skandál“ , říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
23. května 2020 - 03:20

Tento týden bychom mohli nazvat „americkým týdnem“, nejprve americká velvyslankyně v Polsku oznámila, že když nechce Německo, tak jaderné zbraně může dostat Polsko. Následovala zpráva z Ukrajiny, kde byly odhaleny údajné nahrávky rozhovorů mezi Bidenem, Porošenkem a Kerrym, jednalo se o korupci ve výši jedné miliardy dolarů

Co vy na to pane Zbořile?

„Já si myslím, že jediné co by nás mohlo zajímat je ten název co jste použil „americký týden“ , protože bez ohledu na to jaká epidemie řádí ve světě, tak jsme se dozvídali téměř zmatené zprávy o tom co se děje v Americe a kam americká politika zasahuje, jaké má spojence a nepřátele, což se mě jeví jako absolutně nečitelná věc, která zajímá jenom žurnalisty a lidi, kteří chtějí komentovat mezinárodní vztahy a nemají k tomu  dostatek informací, tak si je vymýšlejí.

Kromě toho, že se v České republice, což je naprostá anomálie, neustále nadává Donaldu Trumpovi,  ale také k tomu přispívá sám Trump svými twittery a způsobuje chaos u jejich konzumentů, tak se v americké politice opravdu něco děje. Americká politika je skutečně v pohybu, zda to zavinilo dnes už sto tisíc mrtvých během dvou měsíců, počet obětí už je tak velký jako dvojnásobek obětí vietnamské války, která trval 7, 8 let, nevíme,“ říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.A co přesun jaderných zbraní…

„Že se v Německu začalo mluvit o demontáži nebo přesunu jaderných zbraní,  to je sice hezké psát o tom, ale za tím musí být rozsáhlé jednání mezi Německem, Evropou a USA o tom, zda vůbec se má tato informace pustit do éteru,“ upozorňuje Zbořil.

A Ukrajina…

„To samé je záležitost okolo skandálu, takového skoro „kundrovského skandálu“ na Ukrajině , kdy jeden z ukrajinských poslanců se dostane k téměř tajným zdrojům, které nám vypráví jak se zapletl konkurent Donalda Trumpa Joe Biden, jaký na to měl vliv Porošenko a další postavy do korupční aféry.

Ani jedna  z těchto zpráv není důvěryhodná, musíme být velmi opatrní  a to nejenom, když čteme prezidentský twitter ale i když čteme zprávy, které si volené nebo nevolené politické elity vymýšlejí, aby tím zahltily veřejný prostor a přiváděly občany různých zemí a kontinentů na jiné myšlenky. Za tím stojí zájmy vojensko-průmyslových komplexů a ty jsou dost často nadnárodní, ty komplexy  často potřebují jenom to národní financování. Proto v době největší koronakrize mluví p. Stoltenberg o tom, že se musí dodržet 2% financování, ale neříká koho budeme financovat, český vojenský průmysl nebo americký vojenský průmysl nebo budeme financovat nadnárodní vojenský průmysl?

A víme, že jaro je bohaté na sestavování vojenských rozpočtů  a tak si musíme všimnout, že se objevují poplašné zprávy, třeba o tom, že čínská flotila má šanci porazit US Navy a podobných bulvárních zpráv je celá řada včetně zpravodajských her , které jsou pro mě zajímavé snad jenom tím, že zpravodajské služby si myslí o konzumentech těchto zpráv, že jsou stejně hloupí jako jejich pracovníci a spolupracovníci,“ je přesvědčen Zdeněk Zbořil.  

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)