Svátek má: Běla

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Veřejnost se už prostě opozici směje (VIDEO)

Zbořil: Veřejnost se už prostě opozici směje (VIDEO)

<< VIDEO >> Co předvedla a předvádí  opozice to je absolutní  fiasko politického uvažování, to by se mělo vyučovat   jako politická kolektivní hloupost , která už nemůže oslovit nikoho, říká Zdeněk Zbořil

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
4. ledna 2020 - 03:20

Tento týden jsme si mohli vyposlechnout tři novoroční projevy a předtím vánoční poselství prezidenta Zemana.

A co vy na to pane Zbořile? Co bylo v těch projevech zásadního?

„Kdybych to měl vyjádřit jednou větou, tak z té strany představitelů státní moci tam byla vidět jednoznačná snaha, aby se nejitřily city veřejnosti , aby se lidem nekazily příjemné svátky, ale aby se lidé zamýšleli nad závažnými problémy a nevšímali si těch podružných. Myslím si, že jenom pan prezident přesně rozlišil co je důležité a co nedůležité. A také pan premiér mluvil o tom co nás čeká a ne o tom co jsme zažili,“ shrnul Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

A co kritika….

„Mně se zdá, že je tady taková zvláštní atmosféra, že opozice, která má nedostatek racionálně formulovaných programů, takže se obrací jenom do minulosti. Podobně trojčení České televize se vzpomínkami na dobu totality, vypadalo to jako že právě tu dobu totality  žijeme.

To co tentokrát předvedli ti opoziční politici a ještě předvádějí, to je absolutní  fiasko politického uvažování, to by se mělo vyučovat   jako politická kolektivní hloupost , která už nemůže oslovit nikoho, proto ty reakce veřejnosti nejsou zavádějící nebo dezinformační, oni se tomu prostě smějí,“  upozorňuje Zdeněk Zbořil.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)