Svátek má: Běla

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Vyhlásíme totální válku stejnému nepříteli jako Goebbels?

Zbořil: Vyhlásíme totální válku stejnému nepříteli jako Goebbels?

<< NĚCO Z HISTORIE >> V našem „historickém okénku“ bychom si mohli připomenout přelomový rok 1943, kdy došlo k obratu ve 2.světové válce a dá se říci, že od té doby Německo začalo prohrávat.

Zdeněk Zbořil
8. ledna 2020 - 03:20

Co vy na to pane Zbořile?

„Samozřejmě , historie je neúprosná, ačkoliv se naši současníci a mezi nimi někteří historici snaží tu faktografii historickou změnit, tak ono to přece není jenom tak snadné. Stalingrad, bitva u Kurska rozbití obklíčení Leningradu se prostě z dějin nedá vymazat,“ připomíná v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

„Po bitvě u Stalingradu vyhlašuje Joseph Goebbels tzv, totální válku a od té doby se povaha agitačního působení Goebbelsova ministerstva propagandy mění, od té doby na střední Evropu útočí tatarsko-mongolské hordy z Východu, které paradoxně symbolizuje Gruzínec Stalin, sílí spojenecký terorismus, což je označení masivního bombardování  Německa a cílů v  oblasti potenciální západní fronty,“ pokračuje Zdeněk Zbořil.

„Začátek totální války je zajímavý a asi se letos nebude na něj vzpomínat, protože se někdy chováme jako kdybychom chtěli zase totální válku vyhlásit a dokonce i skoro stejnému nepříteli,“ dodává Zdeněk Zbořil. 


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)