Svátek má: Hana

Politika

Velikost textu:

Zbořil:Očekávaná sociální revoluce je tady a má podobné rysy jako čínská

Zbořil:Očekávaná sociální revoluce je tady a má podobné rysy jako čínská

Je to opravdu situace jako z Orwellových spisů 1984 a Farma zvířat, komentuje článek publicisty P. C. Robertse „Na univerzitách vládne tyranie, bílí profesoři žijí ve strachu“, zveřejněný na webu Prvnizpravy.cz, politolog Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil, politolog
17. července 2020 - 09:01

„Pamatuji "pozitivní diskriminaci" z let 1966/1967, kdy mi kamarád  z Berkeleyské univerzity vyprávěl o Angele Davisové, kterou neměli spolužáci rádi, protože jí barva pleti zajišťovala zaměstnání a akademickou budoucnost. Už tehdy znali poučku, že spokojený život může  mít jen „černá lesba na invalidním vozíku,“ vzpomíná Zdeněk Zbořil.

Roberts: Na univerzitách vládne tyranie, bílí profesoři žijí ve strachu

„Paradoxem  je,  že  kritika "kolonizátorů" je na místě.. Chování Holanďanů v Indonésii ještě ve 20.stol. je toho příkladem. Od druhé pol. 18.století  "kolonizované" země krvavě vykořisťovaly kvůli surovinám Velká Británie, Francie, Španělsko,…A kulturní statky doslova  systematicky  loupily a loupí ještě ve 20.stol. a v naší současnosti,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil.

„Myslím si, že očekávaná  sociální revoluce je tady a že opravdu začíná  mít pozoruhodně podobné rysy jako čínská kulturní revoluce šedesátých let 20.století,“ dodává v komentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)