Svátek má: Klára

Politika

Velikost textu:

Zbořil:Pro někoho smutná zpráva:EK schválila veškeré dotace Agrofertu

Zbořil:Pro někoho smutná zpráva:EK schválila veškeré dotace Agrofertu

<< VIDEO >>  Objevila se zpráva na teletextu ČT, že Evropská komise schválila veškeré dotace Agrofertu, takže pokud je to pravdivá zpráva, tak by si ji měli přečíst všichni ti, co vystupovali ve vášnivých diskusích ve sněmovně a na náměstích proti Babišovi.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
1. února 2020 - 03:20

Tento týden se téměř o ničem jiném nemluví než o koronaviru, o jeho obětech, o světové epidemie, i když vše se týká především Číny a ta ztrácí v obchodě v ekonomice, v turistice, Čína se dostává do izolace, je to úmyslné? A druhá perlička , ČT v teletextu zveřejnila zprávu, že firmy Agrofertu a evropské dotace jsou v pořádku, takže možná už jenom zbývá Andrej Babiš a střet zájmů…

A co vy na to všechno pane Zbořile?

Já jsem pamětník, když se obviňovaly  válčící strany v korejské válce 1950-53 z vedení bakteriologické války. To že se někde šířily nějaké nemoci  nebo nějaká virová onemocnění, to není  žádná novinka. Myslím to tvrzení , že je to řízená kampaň. Konec konců známe krásný film s Dustinem Hofmannem ze Spojených států a víme, že co se natočí v Hollywoodu tak to je jakousi předpovědí co se ve skutečnosti stane. Takže bychom měli být zdrženliví v šíření poplašných zpráv a měli se spíše u nás zajímat o chřipkovou epidemii, která je na hranici pandemie,“ komentuje epidemickou kampaň Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

A co dotace a Agrofert…

„Ještě před třemi dny se mluvilo o příjezdu delegace Evropské komise a o miliardách, které bude muset vracet naše republika. A najednou se objevila nenápadná zpráva na teletextu ČT , že  Evropská komise schválila veškeré dotace Agrofertu až do roku 2018, takže pokud je to pravdivá zpráva, tak by si ji měli přečíst všichni  ti co vystupovali ve vášnivých diskusích v Poslanecké sněmovně, i ti co o Andreji Babišovi mluvili jako o zlodějovi ,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil.

„Já bych si tady ale nechal ještě nějaký prostor, protože ne vždy jsou zprávy ČT pravdivé. Ti co kritizují ČT, tak nekritizují ČT jako celek, ale kritizují právě zpravodajství, že se tam objevují nedůvěryhodné zprávy, které se pohybují na hranici šíření poplašných zpráv. To, že se tam téměř výlučně předvádějí názory opozičních stran a ukazují se tam jejich představitelé, ještě musíme říct jenom některých opozičních stran, tak to je důvodem mé obavy.,“ dodává Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.czfoto:arch.)