Svátek má: Věroslav

Politika

Velikost textu:

Zdecimovaná česká levice potřebuje nutně lídra a tím se musí stát ČSSD

Zdecimovaná česká levice potřebuje nutně lídra a tím se musí stát ČSSD

Je dobojováno. Sláva vítězům, čest poraženým. Poděkování za práci všem končícím senátorům. Některým nepomohlo okopávání vlastní koaliční vlády,resp. účasti ČSSD v ní a ani již poněkud obehraný Antibabiš, který už nám málem zlomil vaz ve sněmovních volbách v roce 2017," konstatoval Hašek. 

Bývalý hejtman Michal Hašek
11. října 2020 - 08:20

Odmítal jsem se vyjadřovat v uplynulém týdnu v různých anketách, protože běželo 2.kolo senátních voleb. Nebýt Jana Hamáčka a účasti sociální demokracie ve vládě, je už dávno mrtvá a v Lidovém domě poslední zhasne a zatáhne roletu. Už jenom fakt,že se podařilo v 8 krajích minulý týden získat mandáty krajským zastupitelům za ČSSD či v koalicích za účasti ČSSD, je opravdu poslední příležitostí a zároveň jasným vzkazem od voličů," dodal Hašek.

Do sněmovních voleb zbývá necelý rok a sociální demokracie se musí změnit, pokud chce uspět. Musí se vrátit programově tam,kam patří - na levici. Zdecimovaná česká levice potřebuje nutně lídra a tím se musí stát ČSSD. Musí oslovit vedle těch nynějších skalních i svoje bývalé a také budoucí voliče - důslednou levicovou politikou pro lidi práce, pro seniory, pro lidi, kteří se dostanou díky krizi ne vlastní vinou do nesnází," píše se v Haškově komentáři.

Musí splnit svoje závazky z koaliční smlouvy,ale zároveň se stát koaličním partnerem aktivnějším, důsledně levicovým. A hlavně v nynější těžké době - musí to být sociální demokracie a konkrétně Jan Hamáček, kdo provede v exekutivě zemi a lidi nouzovým stavem a koronavirovou krizí bez chaosu, klidně, jasně, rozvážně, s vizí Nového Česka. Ne kvůli marketingu, ale kvůli budoucnosti nás všech i našich dětí," uzavřel svůj povolební komentář Michal Hašek.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, facebook Michala Haška, foto: ps)