Svátek má: Dušan

Politika

Velikost textu:

Zvolili za senátora rektora MU v Brně Beka jen zaměstnanci univerzity?

Zvolili za senátora rektora MU v Brně Beka jen zaměstnanci univerzity?

"Je naprosto nepochopitelné a nepřijatelné aby rektor "v aktivní službě" zastával zároveň politickou ústavní funkci," má jasno bývalý poslanec Bohuslav Chalupa.

Mikuláš Bek se proslavil tím, že prezidentovi Zemanovi zakázal promluvit ke studentům
16. října 2018 - 08:04

"V Brně byla volební účast v druhém kole senátních voleb 12,7%. Z přibližně 96000 voličů, přišlo k volbám jen 12 000. Z toho 8800 hlasovalo pro Beka. Dá se říct, že to byli zaměstnanci MU + nějací rodinní příslušníci. V každé slušné diktatuře, by takové volby byly prohlášeny za neplatné. V pseudodekokracii, máte senátora! Koho tedy ten člověk vlastně reprezentuje? Adekvátně k počtu obdržených hlasů, by měla být upravena váha jeho hlasu v Senátu a také plat. Faktem je, že v Senátu toho Bek, moc nepokazí," komentoval zprávu o zvolení rektora Masarykovy univerzity v Brně Mikuláše Beka  senátorem na sociálních sítích Josef Brandtner.
Bývalý poslanec Bohuslav Chalupa zase  vyzval patrně  akademický senát brněnské univerzity k činnosti."Žádám akademickou obec, aby se tímto případem neprodleně zabývala - pokud politici nemají přístup na akademickou půdu v případech kdy chtějí prezentovat své politické postoje či reprezentovat politickou stranu, pak je naprosto nepochopitelné a nepřijatelné aby rektor "v aktivní službě" zastával zároveň politickou ústavní funkci. V opačném případě jsou Vámi nastavená pravidla k smíchu a otviráte pro úroveň a nezávislost vzdělávacího systému a chráněného akademického prostředí doslova pandořinu skříňku. Pro mne osobně je další v řadě rozčarování to, že volič nebyl schopen (ochoten) tuto okolnost zvážit, vyhodnotit a po zásluze "odměnit" ... " má jasno Bohuslav Chalupa.


(ps, facebookový profil Bohuslava Chalupy, Prvnizpravy.cz, foto: ps)