Svátek má: Iva

Regiony

Velikost textu:

Autobusy na Ovčárnu? Nepojedou až do konce nouzového stavu

Autobusy na Ovčárnu? Nepojedou až do konce nouzového stavu

Turisté, kteří v nejbližších dnech plánují výlet na jesenickou horu Praděd, budou muset počítat s tím, že v úseku mezi Hvězdou a Ovčárnou nebudou jezdit autobusy.

Ilustrační foto
25. října 2020 - 12:00

V souvislosti s vládním opatřením kvůli koronaviru nařídil moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák od soboty 24. října do ukončení nouzového stavu přerušit veřejnou autobusovou dopravu v této části Jeseníků.

Cílem tohoto nařízení je snížit riziko nákazy koronavirem a zabránit dalšímu šíření onemocnění covid-19. „Čísla o narůstajícím počtu nakažených jsou hrozivá. Je proto bezpodmínečně nutné dodržovat vládní nařízení a dělat vše pro to, abychom nárůst nemocných zastavili. I když nám to znepříjemňuje život a všichni jsme už z celé situace velmi unavení. Věřím, že to pochopíte,“ uvedl hejtman Ivo Vondrák.


Náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka řekl, že Moravskoslezský kraj jako objednavatel veřejných služeb není v tomto úseku schopen garantovat přepravu cestujících tak, aby byla v současné epidemiologické situaci bezpečná.

Turistické linky z Hvězdy na Ovčárnu jsou velmi oblíbené. Autobusy i za normální situace tu jezdí plné. Nemůžeme dopustit tak velkou koncentraci lidí v uzavřeném prostoru autobusu ani na nástupišti, navíc déle než 15 minut a bez možnosti 2metrového odstupu,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jakub Unucka.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)