Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Beroun ožije cyklistikou: Kolo pro život čeká sedmý díl

Beroun ožije cyklistikou: Kolo pro život čeká sedmý díl

Novinka minulé sezony série Kolo pro život se vrací. Sedmý závod největšího cyklistického MTB seriálu v Česku zavítá 24. července do Berouna.

Kolo pro život
22. července 2021 - 12:30

Akce, která má za sebou loňskou úspěšnou premiéru, láká účastníky na den plný sportu – na programu jsou dvě závodní trasy B a C, nezávodní Family jízda i klání pro děti všech věkových kategorií. Online registrace na závodní trasy Bikemaraton Beroun Kooperativy se uzavírá 21. července.

Přestože organizátoři cyklistického seriálu Kolo pro život loni váhali, zda premiéru v Berouně v tak náročném roce uskutečnit, jejich rozhodnutí se jednoznačně vyplatilo. „Celkově se prvního ročníku zúčastnilo přes 1500 cyklistů, včetně rodin s dětmi. Do závodů se přihlásili nejen místní obyvatelé, ale i bikeři z druhé strany republiky, což nás moc těší. Jsme rádi, že i v letošním roce nebude tento závod chybět v kalendáři série Kolo pro život,“ říká Tomáš Pravenec, ředitel komunikace za pořádající agenturu Petr Čech Sport.

Závodní trasy B a C i nezávodní Family jízda odstartují z Husova náměstí. Nejdelší trať B zavede cyklisty na 51kilometrový okruh plný dlouhých prudkých stoupání i hravých klesání, což dokonale prověří jejich kondici. Středně dlouhá trasa C (35 km) je ideálním kompromisem pro všechny, kdo si chtějí užít příjemnou jízdu krajinou Křivoklátska. Family jízda (21 km) nabídne jedno delší stoupání a následné rovinky a sjezdy. Nebude chybět tradiční Lesní občerstvovačka i pamětní dřevěné medaile pro všechny zúčastněné. Tradičně se uskuteční také dětské závody NOVA Junior Trophy pro všechny věkové kategorie. Součástí akce je i bohatý doprovodný program – fotokoutek, malování na obličej, IN-body analýza nebo pumptrack v T-Mobile Adventure zóně.Před sobotními závody se uskuteční také páteční Dětský sportovní den, jehož program je zaměřený na bezpečnost silničního provozu, všeobecnou pohybovou průpravu a edukaci. „Jsme rádi, že se i v tomto roce můžeme zaměřit na program pro ty nejmenší účastníky a připravit pro ně nejen zábavné, ale i poučné aktivity,“ dodává Pravenec.

Zájemci o závod Bikemaraton Beroun Kooperativy se mohou registrovat prostřednictvím oficiálních stránek seriálu www.kolopro.cz, kde najdou doplňující informace ke všem závodům, včetně map a startovacích časů. Seriál Kolo pro život pokračuje 31. července na Šumavě.

Stredoceskenovinky.cz informovala Anna Hrbáčková za SPORT INVEST.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:sportinvest)