Svátek má: Iva

Regiony

Velikost textu:

Brněnské Lužánky hostily Den národnostních menšin

Brněnské Lužánky hostily Den národnostních menšin

Tradiční Den národnostních menšin Jihomoravského kraje, který se uskutečnil v rámci akce Babylonfest, vyvrcholil o víkendu v brněnském městském parku Lužánky. Veřejnost na akci přivítal náměstek hejtmana Lukáš Dubec.

Průvod národnostních menšin.
21. září 2021 - 11:00

Jednotlivé spolky se nejprve představily v „Duhové řece“ - pestrobarevném průvodu národnostních menšin v centru města. Následně se uskutečnil program s folklorními soubory, skupinami a sólisty organizací národnostních menšin působících v Jihomoravském kraji. Návštěvníkům akce se tak v Lužánkách prezentovaly lidové tradice, zvyky, kroje, ale i gastronomie různých národů.


Společné multietnické setkání národnostních menšin žijících na území města Brna a Jihomoravského kraje, je jedním z počinů společného soužití menšin a seznámení se s jednotlivými kulturami národů, které žijí na jižní Moravě. Přínos tohoto projektu je spatřen zejména ve společné komunikaci, výměně zkušeností a vzájemném obohacení všech účastníků společného setkání národnostních menšin.

V programu se představily soubory, skupiny a sólisté – reprezentanti jednotlivých národnostních menšin. Součástí setkání byla také gastronomie různých národů.(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál JMK)