Cesta kolem Velkého boleveckého rybníka je bezpečnější

regiony

Skála nad cestou u Velkého boleveckého rybníka byla zajištěna, cesta je bezpečnější.

Cesta kolem Velkého boleveckého rybníka je bezpečnější
Skála u Boleváku po sanaci
23. června 2024 - 07:00

Správci městských lesů ze Správy veřejného statku města Plzně zajistili pískovcovou skálu u frekventované promenádní cesty kolem Velkého boleveckého rybníka. Pro pěší i cyklisty je tak bezpečnější.  

„Chceme, aby cesty v rekreačních oblastech města Plzně byly příjemné a bezpečné. Po uvolnění kusu pískovce nad cestou kolem Boleváku od Rybárny k Malému boleveckému rybníku jsme nechali pískovcový svah zkontrolovat odborníky. Na základě jejich doporučení jsme pak nechali specializovanou firmou odstranit uvolněné a zvětralé kusy horniny, vyčistit pukliny a následně je vyplnit cementovou směsí,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

„Skalní masiv nad cestou pod Boleveckou vyhlídkou je tvořen pískovcem, který velmi snadno eroduje. Erozí dochází k rozrušení celistvosti skalního bloku, což může vést k pádu uvolněných kamenů. Padající kameny mohou ohrožovat návštěvníky rekreační oblasti Bolevecké rybníky, kteří se pohybují po cestě pěšky na kole či na vozíčku,“ říká vedoucí oddělení lesního hospodářství Správy veřejného statku města Plzně Milan Sekáč. Procházka podél takto ošetřeného skalního bloku by tak měla být pro návštěvníky po několik dalších let bezpečná.

V průběhu letních prázdnin plánuje Správa veřejného statku města Plzně vytvořit pod skálou ještě palisády z dubové kulatiny z městských lesů. Ty mají zachycovat drobné kamínky, písek, opad ze stromů a kusy větví, které by jinak voda splavila na cestu. Dříví použité na palisády bude pocházet z městských lesů.Sanaci skály, která probíhala na přelomu května a června, provedla firma Inkasta s.r.o. Správa veřejného statku města Plzně za ni z městského rozpočtu zaplatila 115 616 korun včetně DPH.

Plzeňskénovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mmp, milan sekáč)


Anketa

Jste spokojeni s tím, že se Urshula Von der Leyenová stala opět šéfkou Evropské komise?

Ano 6%
transparent.gif transparent.gif
Ne 84%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 10%
transparent.gif transparent.gif