Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Děti se seznámily s činností Městské policie Plzeň

Děti se seznámily s činností Městské policie Plzeň

„Budeme měřit rychlost“, tak zněl název akce, kterou ve středu 27.května uspořádal Ing.Zdeněk Jůza, občan městské části Plzeň-Lhota, který zároveň vede zájmový technický kroužek pro děti.

Budeme měřit rychlost
2. června 2020 - 07:00

Na programu akce se podíleli strážníci ze služebny Městské policie Plzeň-Bory. Zhruba dvě desítky dětí ve věku od čtyř do devíti let, včetně doprovodu, se přišly seznámit s činností Městské policie Plzeň, a to konkrétně s měřením nejvyšší dovolené rychlosti, s technikou, kterou strážníci při měření využívali a v současné době také používají. Každý ze zúčastněných obdržel na památku drobné propagační materiály od Městské policie Plzeň a BESIP Plzeňského kraje a domů si odnesl vytištěnou prezentaci Městské policie Plzeň-Bory s tématem “Městská policie – měření nejvyšší dovolené rychlosti“.  

Došlo i na praktickou část, té byl přítomen náměstek primátora města Plzně Mgr. Michal Vozobule. Na silnici ve směru od města Dobřany  k městské části Plzeň-Lhota si zúčastnění pod vedením Ing. Zdeňka Jůzy vyzkoušeli, jak změřit a určit rychlost projíždějícího vozidla v daném úseku. Kontrolou jim bylo pouze informativní měření rychlosti vozidel strážníky městské policie pomocí přístroje na měření rychlosti TruCam LTI 20/20.

Strážníky potěšil zájem dětí o akci. „Bylo to moc hezké. Nejvíce se mi líbilo, jak měli policajti ten měřič rychlosti (ten nový modrý). Taky se mi líbilo to jejich (staré) policejní auto. Jak jsme měřili tu rychlost, to se mi také moc líbilo. Proto dávám pět hvězd z pěti“, uvedl účastník akce Jakub.


Podle Martina bylo zase nejlepší povídání policistů. „Líbilo se mi to, ale čekal jsem rozdávání pokut hříšníkům,“ svěřil se se svým názorem účastník Maty. Podobně se o celé akci vyjádřil i další účastník Vojta „Bylo to suprové. Je fajn, že zase byla akce. Ale byla škoda, že nebyly pokuty. Ale to vůbec nevadí. Hodně se mi líbilo auto policistů a ten radar nebo vybavení pána policisty - pistol byla hezká.“

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)