Svátek má: Šarlota|Zoe

Regiony

Velikost textu:

Dopravně bezpečnostní akce v Karlovarském kraji

Dopravně bezpečnostní akce v Karlovarském kraji

V úterý 15. září 2020 proběhla na území celého Karlovarského kraje dopravně bezpečnostní akce.

Ilustrační foto
19. září 2020 - 12:00

Téměř tři desítky policistů ze služby dopravní a pořádkové policie se zaměřili především na kontrolu věnování se řízení motorového vozidla, ale i na dodržování ostatních ustanovení pravidel silničního provozu podle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů. Dále se také zaměřili na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech.

Při této akci dopravní policisté využili také speciální techniku k odhalování přestupků, kterou všechny dopravní inspektoráty v Karlovarském kraji disponují. Jedná se o monokulární dalekohledy. Díky těmto zařízením vidí policista a současně dokumentuje, zda řidič telefonuje za jízdy, je připoutaný a podobně.Během akce policisté zkontrolovali téměř 350 vozidel a zjistili 81 přestupků, z toho 79 přestupků vyřídili na místě pokutou a 2 přestupky oznámili na příslušný úřad k projednání. Nejčastějším prohřeškem řidičů bylo nepoužití bezpečnostních pásů a nevyhovující technický stav vozidel. Sedm řidičů při kontrole policistům nepředložilo řidičský průkaz a dva řidiči nepředložili doklad o pojištění vozidla.                               
                                                   
Dopravně bezpečnostní akce se konají v rámci preventivních opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu ve snaze snížit počet dopravních nehod a jejich následků na pozemních komunikacích Karlovarského kraje. Proto budeme i nadále v podobných akcích pokračovat.

Informaci přinesly webové stránky KŘP Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.)