Svátek má: Gustav

Regiony

Velikost textu:

Dotace Olomouckého kraje míří tentokrát do zdravotnictví

Dotace Olomouckého kraje míří tentokrát do zdravotnictví

Více než dvanáct miliónů korun zamíří do oblasti podpory zdraví, protidrogové prevence a paliativní péče. Rozdělení dotací schválila rada Olomouckého kraje i zastupitelstvo.

Ilustrační foto
21. července 2021 - 08:00

„V oblasti podpory zdraví a zdravého životního stylu jsme dotačně podpořili například instituce, které poskytují péči dětem s neurologickým postižením a respiračními problémy,“ uvedl Dalibor Horák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví.

Na protidrogovou prevenci, která získává na stále větším významu, půjdou letos z krajské pokladny více než dva milióny a šest set tisíc korun.

Kraj chce pořídit další sanitky. Dotace ušetří na ceně

S dotační podporou nezapomíná kraj ani na ty, jejichž potíže moderní zdravotnictví vyřešit nedokáže. Oblast paliativy kraj rozdělil do dvou kategorií – lůžková a domácí péče.

Do první zmiňované půjde podpora ve výši 1,8 miliónu korun. A protože se snažíme klást důraz hlavně na domácí paliativní péči, přispějeme na ni téměř pěti a půl miliónem korun,“ dodává náměstek Horák.(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál Olomouckého kraje)