Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Dvě soboty v turnovském muzeu budou ve znamení řemesel

Dvě soboty v turnovském muzeu budou ve znamení řemesel

Řemeslo má zlaté dno. Pod tímto názvem se uskuteční malý řemeslný jarmark v atriu Muzea Českého ráje v Turnově o dvou prázdninových sobotách 18.července a 15.srpna vždy od 9 do 17 hodin.

Muzeum Českého ráje v Turnově
1. července 2020 - 07:00

Připravena bude atraktivní podívaná na tradiční řemesla, na někdy již téměř zapomenuté výrobní postupy či materiály. Setkání 22 řemeslníků doplní ukázky výroby, řemeslné dílny pro děti i dospělé, vystoupení flašinetáře a další zajímavosti.

„Návštěvníci se budou nejenom kochat, ale hlavně si budou moci zakoupit nádherné a kvalitní produkty vyrobené keramiky, skláři, řezbáři, košíkáři, brašnáři, kováři, představí se také dráteník, nožíř, cukrářka a chybět nebudou ani dřevěná hračka, tkané koberce či textilní zboží (ubrusy, kapsáře, zástěry, hračky, oblečení apod.). Příjemnou atmosféru podtrhne prostředí muzejního dvora a zahrady, ve kterých se bude jarmark nacházet. Návštěvnici tu najdou pohodovou atmosféru, zabaví sebe i své děti, a to vše se vstupem zdarma,“ doplnila organizátorka akce Marcela Beranová.


„Tento komorní řemeslný jarmark je pořádán na podporu řemeslníků v nelehké době, na podporu těch, kteří se zasloužili o mnoho jedinečných akcí, které muzeum desítky let pořádá, přispěli k jejich nezaměnitelnému půvabu, jsou nositeli tradice, která je nedílnou součástí našeho kulturního dědictví. Půjde o setkání s opravdu jedinečnými a úžasnými lidmi,“ dodává Vladimíra Jakouběová, ředitelka muzea.

Podle webu Libereckého kraje

(lh,libereckenovinky.cz,foto archiv)