Svátek má: Libuše|Amálie

Regiony

Velikost textu:

Frenštát: Hasičská zbrojnice má nový plot a sklad

Frenštát: Hasičská zbrojnice má nový plot a sklad

Stavba nového pomocného skladu, oprava manipulační plochy a nové oplocení byly dokončeny po více jak čtyřech měsících prací v areálu Hasičské zbrojnice ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Nový sklad požární zbrojnice
10. října 2019 - 12:00

Celkové náklady dosáhly výše 3,25 milionů korun. Město získalo na projekt dotaci od Ministerstva vnitra ČR a Moravskoslezského kraje. Nová budova a opravené části areálu byly předány hasičům k užívání v úterý 8. 10. 2019.

„Postaven je nový pomocný sklad. Jedná se jednoduchou nevytápěnou budovu s venkovní zastřešenou plochou, která bude sloužit k uskladnění vybavení hasičů," uvedl Luboš Drachovský, vedoucí odboru investic a rozvoje MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.

Dále byla původní zpevněná plocha v areálu zbrojnice nahrazena novou asfaltovou a pozemek hasičské zbrojnice získal nové oplocení s posuvnou bránou a vstupní brankou. Navíc vznikla nová kontejnerová stání.


Stavební práce provedla firma RADEKOV spol. s r.o. z Rožnova Pod Radhoštěm. Celkové náklady dosáhly výše 3,25 milionů korun. Město bylo úspěšné v dotačním řízení a na projekt získalo dotaci od Ministerstva vnitra ČR ve výši 1 milionu korun a 500 tisíc korun z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

První část rozsáhlé obnovy areálu hasičské zbrojnice, kdy došlo k rozšíření objektu zbrojnice, byla ukončena v červnu 2016. V rámci stavebních prací byla provedena sanace zdiva, zateplení objektu, realizována přístavba a nástavba stanice, částečně byla změněna vnitřní dispozice, stavebně upravena samostatná garáž a zbrojnice dostala novou fasádu. Zároveň došlo k úpravám elektroinstalace a zdravotechniky, byl vybudován signalizační systém pro výjezd požárních vozidel na komunikaci. Celkové náklady tenkrát dosáhly výše přes 7,8 milionů korun. I tehdy město Frenštát pod Radhoštěm získalo dotaci od Moravskoslezského kraje, a to ve výši 3,5 milionů korun.

Moravskoslezskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí frenštátské radnice Iva Vašendová.

(vm,Moravskoslezskenovinky.cz, foto:Město Frenštát pod Radhoštěm)