Frenštát pod Radhoštěm: Město začíná s revitalizací náměstí

regiony

V pondělí 17.06.2024 zahájí město Frenštát pod Radhoštěm postupnou revitalizaci náměstí Míru a Kostelní ulice.  Práce budou rozděleny do několika etap a hotovo by mělo být do konce srpna 2024.

Frenštát pod Radhoštěm:  Město začíná s revitalizací náměstí
Ilustrační foto
14. června 2024 - 12:00

Celkové náklady jsou rozpočtovány ve výši přes 3,76 milionu korun. Konání Slezského rynku zůstane beze změny v plánovaných termínech, pouze se dočasně uskuteční na zmenšené ploše frenštátského náměstí.

„Společnost Moravia Trend s.r.o. provede částečné předláždění žulové dlažby a žulových kostek, výměnu poškozených odvodňovacích žlabů a opravu schodiště u parkoviště na ulici Dolní,“ sdělila Darina Hubeňáková z odboru investic a rozvoje MěÚ Frenštát pod Radhoštěm. Náklady na revitalizaci ploch náměstí, ulice Kostelní a schodiště na ulici Dolní jsou plně hrazeny z rozpočtu města a činí 3 035 000 Kč. Současně s těmito pracemi proběhne také oprava elektroinstalace na náměstí a výměna veřejného osvětlení. Současně s těmito pracemi proběhne také oprava elektroinstalace na náměstí a výměna veřejného osvětlení s náklady ve výši 730 000 Kč.  

„Stavební práce začnou na náměstí a budou probíhat postupně v několika etapách tak, že v žádné etapě nebude uzavřeno celé náměstí. Zároveň se stavebními pracemi bude probíhat výměna kabeláže a rozšíření počtu odběrných míst elektřiny, která slouží pro pořádání akcí na náměstí. Budou také odstraněny sloupy s ozvučením a provedena výměna sloupů a svítidel veřejného osvětlení,“ doplnila Darina Hubeňáková. Na závěr dojde k částečnému předláždění žulové dlažby a žulových kostek v Kostelní ulici a kompletní opravě schodiště u parkoviště na ulici Dolní.

Slezský rynek se uskuteční ve dnech 19.06.2024, 24.07.2024 a 21.08.2024 vždy od 8 do16 na zmenšené ploše náměstí Míru.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala ng. Iva Vašendová, tisková mluvčí, Město Frenštát pod Radhoštěm.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:meu frenstatp.R.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?