Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Hejtmanství podpoří obnovu značení turistických tras

Hejtmanství podpoří obnovu značení turistických tras

Podporu údržby pěšího, lyžařského a cyklistického pásového značení turistických tras v Olomouckém kraji schválili na svém posledním zasedání krajští zastupitelé.

Ilustrační foto
5. května 2021 - 08:00

Klub českých turistů letos díky půlmilionové dotaci obnoví značení třetiny z téměř čtyř tisíc kilometrů turistických cest v regionu. „Řádné značení má pro turisty zásadní význam. Bez něho se jen těžko dostanou do cíle své cesty. Na jeho obnovu proto kraj přispívá pravidelně,“ uvedla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Klub českých turistů použije dotaci nejen na obnovu značení, provede také revizi a průzkum nových, neprůchodných nebo poničených tras pro pěší, lyžaře a cyklisty. Zaměří se i na výměnu poškozených směrovek, tabulek a map.


„Jen pro představu, na území Olomouckého kraje najdeme více než tři stovky směrovníků, přes osmdesát stojanů map a na čtyři desítky rámů map – to všechno musí kvalifikovaní značkaři obejít a postarat se o údržbu,“ doplnila Sokolová.

Kostelík ve Chvojínku zaujme jako působivá krajinná dominanta

Část krajské dotace použije klub na popularizaci svých aktivit.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Olomouc)