Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Hradecký turistický vláček bude poprvé jezdit na Stříbrný rybník

Hradecký turistický vláček bude poprvé jezdit na Stříbrný rybník

Turistický vláček hradeckého dopravního podniku, který od začátku června znovu projíždí ulicemi města, bude nově zajíždět i do areálu kempu Stříbrný rybník.

Turistický vláček
20. června 2021 - 08:00

Vůbec poprvé se na trasu po hradeckých lesích vydal ve čtvrtek 17. června. Od července by pak mohl zahájit pravidelnou středeční jízdu od Muzea východních Čech až do areálu kempu, kde bude na cestující čekat novinka v podobě malého letního kina.

„Spolupráce našich organizací funguje skvěle a tento projekt to jen potvrzuje. Dopravní podnik města Hradce Králové opět vypravil na cestu turistický vláček, který bude vůbec poprvé zajíždět do areálu kempu Stříbrný rybník, který je pod správou Městských lesů. Každý čtvrtek se tak cestující budou moci od recepce kempu vydat na cestu po hradeckých lesích. Během hodinu a půl dlouhé jízdy cestující navštíví zábavní Park Na Větvi, rytířské hradiště, oboru se zvířaty a rybník Výskyt. Poté budou moci vláček využít zájemci o jízdu od kempu do centra města, kam se vydá v 16.30 hodin,“ říká náměstek primátora pro oblast správy městských organizací Pavel Marek.

Na trasu po hradeckých lesích bude vláček vyjíždět od Stříbrného rybníku v 9, 11, 13 a 15 hodin.

Do areálu kempu Stříbrný rybník by měl turistický vláček zajíždět také ve středu večer. „V kempu připravujeme malé letní kino, které zatím plánujeme spustit od července. Domluvili jsme se s hradeckým dopravním podnikem, zda by mohl turistický vláček dopravit návštěvníky od Muzea východních Čech k nám do areálu Stříbrného rybníku na promítání. Zpět se návštěvníci filmové projekce dostanou běžnými spoji městské hromadné dopravy,“ doplňuje ředitel Městských lesů Milan Zerzán. Vyjíždět by měl vždy ve středu v 19 hodin, samotná cesta potrvá přibližně 30 minut. Jízdné bude činit 50 korun.Turistický vláček však nabízí zájemcům i dvě tradiční trasy po zajímavých místech Hradce Králové, a to každou středu a v pátek s odjezdem ve 14, 15, 16 a 17 hodin od Muzea východních Čech. Kompletní ceník jízdného spolu s podrobným popisem tras je k dispozici na webových stránkách Dopravního podniku města Hradce Králové.

Sázavský klášter - to je paměť stará více než tisíc let

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mmhk)