Svátek má: Lumír

Regiony

Velikost textu:

Hvězdárna Valašské Meziříčí: Děti si užijí léto s astronomií

Hvězdárna Valašské Meziříčí:  Děti si užijí léto s astronomií

Pokud to epidemiologická situace dovolí, bude valašskomeziříčská hvězdárna o letních prázdninách znovu patřit nejmladším zájemcům o astronomii.

Z loňských astronomických táborů
24. ledna 2021 - 07:30

„Pro děti uspořádáme pobytový tábor, který proběhne od 9. do 18. července, a tábor příměstský od 9 do 13. srpna. Při velkém zájmu připravíme i druhý turnus příměstského tábora od 23. do 27. srpna,“ informuje odborný pracovník hvězdárny a každoroční táborový vedoucí Radek Kraus.    

Zatímco pobytový tábor je určen dětem od 9 let, na příměstský, jehož účastníci se každé odpoledne vracejí domů, se lze přihlásit už od 6 let. „Jsou to vzdělávací tábory, během nichž děti hravou formou poznávají noční oblohu, učí se na ní orientovat a osvojují si také základy experimentální fyziky,“ popisuje Kraus.     


Mimo to se táborníci věnují programování malých robotů, sportují, kreslí a podnikají výlety do okolí. Pobytový turnus je navíc bohatší o noční pozorování a napínavou celotáborovou hru. „Prázdninové tábory mají u nás dlouholetou tradici a mezi dětmi jsou velmi oblíbené. Už teď se hlásí první zájemci,“ dodává táborový vedoucí.

Zlínskénovinky.cz informoval Josef Beneš, tiskový mluvčí, Hvězdárna Valašské Meziříčí.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:Hvězdárna Valašské Meziříčí.)