Svátek má: Hugo

Regiony

Velikost textu:

Jičínští dobrovolní hasiči lákají na sportovní den!

Jičínští dobrovolní hasiči lákají na sportovní den!

SDH Jičín letos slaví 150 let od svého založení a 25.dubna zve na sportovní den!

Ilustrační foto
20. února 2020 - 08:00

Rada města schválila mimořádnou dotaci pro Sbor dobrovolných hasičů Jičín. Částka 18 tisíc Kč podpoří vydání mimořádného almanachu Historie Sboru dobrovolných hasičů Jičín. A že to je pořádná historie. Sbor vznikl v roce 1870, letos slaví 150. výročí a je jedním z nejstarších na českém území.

Dotace také podpoří akci Sportovní den s hasiči, která se uskuteční dne 25. dubna 2020. Všichni jsou v tento termín zváni na den otevřených dveří. Začíná v 8 hodin. Vrcholem sobotního programu bude nepochybně orientační běh a pochod s kvízem, při kterém se budou plnit úkoly s hasičskou tématikou. Hlavně malí návštěvníci si určitě rádi vyzkouší metodu hašení ohně. Organizátoři slibují také několik překvapení.

Během dne otevřených dveří se návštěvníci podívají do prostor jičínského hasičského záchranného sboru a samozřejmě také do nové zbrojnice Sboru dobrovolných hasičů Jičín, která byla zprovozněna v loňském roce. V září 2019 se konalo slavnostní otevření, jež symbolicky završilo tuto skoro 18milionovou investici.


Město Jičín pro sbor dobrovolných hasičů pořídilo také dopravní vozidlo za 958 tisíc Kč a v roce 2017 zakoupilo novou cisternu Tatra T815-2 za 7,8 milionu Kč. Všechny tyto investice byly významně dotačně podpořeny, takže městský rozpočet byl zatížen pouze minimálně. Činnost Sboru dobrovolných hasičů Jičín má nezastupitelnou úlohu v ochraně obyvatel, jelikož v rámci něco funguje výjezdní jednotka. Nové zázemí dobrovolným hasičům dalo prostor dále rozvíjet své aktivity, a tak v současnosti kupříkladu vzniká sportovní oddíl pro malé (možná budoucí) hasiče. Zájemci se stále mohou hlásit.

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. et Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.měú)