Svátek má: Prokop

Regiony

Velikost textu:

Kam v Brně za osvěžením? Otevírají se bazény a koupaliště

Kam v Brně za osvěžením? Otevírají se bazény a koupaliště

Všechny sportumilovné Brňany jistě potěší dobrá zpráva: Vedle jiných zařízení se po rozvolnění opatření proti koronaviru opět otevřou další sportoviště.

Ilustrační foto
31. května 2020 - 11:00

Lidé se budou moci vrátit k dalším ze svých oblíbených aktivit. „I když budou areály vzhledem k nařízením ministerstva zdravotnictví fungovat v omezeném režimu, svou hlavní funkci plnit budou. Jsme rádi, že v této těžké době můžeme obyvatelům znovu nabídnout vítané rozptýlení a zábavu,“ oznamuje náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Hned v pondělí 1. června se budou moct plavci opět vydat do Městského plaveckého stadionu Lužánky i Aquaparku Kohoutovice, který se dočkal plánované rekonstrukce. Vzhledem k nařízením ministerstva vnitra nebude možné v areálech využívat wellness ani parní sauny a lehátka, samotné bazény však budou s omezenou kapacitou k dispozici. V kohoutovickém Aquaparku bude při dodržení povinných rozestupů fungovat také tobogán či posilovna.

Brzy se přidá také Lázeňské a relaxační centrum Rašínova, které by se po rekonstrukci mělo otevřít v pondělí 8. června. I ono nabídne bazén spolu s vířivkou bez bublinek, už nyní je v provozu zdejší posilovna. Krytý plavecký bazén Ponávka se po probíhající rekonstrukci vodovodního potrubí otevře na začátku srpna.

Až později přijde na řadu Letní koupaliště Riviéra, které je limitováno maximální kapacitou 300 návštěvníků, což je pro provoz tak velkého koupaliště neekonomické. Denní náklady se pohybují mezi 130 a 160 tisíci korunami.


Tři sta návštěvníků denně by koupališti přineslo přibližně 20 tisíc korun, a každý den by tak vznikla ztráta na 120 tisíc. S otevřením Riviéry se počítá od 22. června, kdy se má limit návštěvníků zvýšit na tisíc. V případě změny limitů to může být i dříve.

Na Riviéře už jsou v provozu alespoň beachvolejbalové kurty, fungují též areály Hala Vodova, Malá kopaná Lužánky a Fotbalové centrum Ivanovice.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: Starezsport.cz)