Svátek má: Žofie

Regiony

Velikost textu:

Kraj dotacemi podpoří turistická „íčka“ a destinační managementy

Kraj dotacemi podpoří turistická „íčka“ a destinační managementy

Středočeští zastupitelé schválili poskytnutí individuálních účelových dotací projektům středočeských informačních center a destinačních managementů.

Ilustrační foto
4. června 2020 - 12:30

V rámci Programu podpory IOC pro rok 2020 bude celkem podpořeno 19 žádostí v souhrnné výši cca 1,5 milionu korun a v rámci Programu na podporu rozvoje destinačních managementů 2020 se podpořilo 6 žádostí v celkové výši 1,5 milionu korun.

„Program pro podporu informačních center ve Středočeském kraji na rok 2020, v němž bylo alokováno 1,2 milionu korun, byl zaměřen na tři tematická zadání. Jednalo se o digitalizaci či modernizaci IC, vybudování doprovodné infrastruktury a vytvoření bezbariérového vstupu do IC,“ připomněl radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO 2011).

Žádosti mohly být podávány do 17. 2. 2020. Celkem se jich sešlo 22. Nejvíce, konkrétně 17 žádostí, bylo podáno v tematickém zadání „Digitalizace či modernizace“. Naopak pro vytvoření bezbariérového vstupu nebyla podána žádná žádost.

O prostředky z Programu na podporu rozvoje destinačních managementů, v němž bylo alokováno 3,5 milionu korun, mohly organizace zažádat do 14. 2. 2020. Doručeno bylo na krajský úřad celkem 9 žádostí a Rada doporučila podpořit šest z nich v celkové výši 1,5 milionu korun. Podporu kraje získaly destinační managementy: Sdružení Český ráj, z. s.; Toulava o. p. s.; Kraj blanických rytířů, z. s.; Berounsko, z. s.; Elbiana, z. s. a Turistická oblast Mělnicko - Kokořínsko, z. s.


„Pro destinační managementy, které se nestihly zapojit do prvního kola, nebo nesplnily podmínky, bude vyhlášen nový Program a výzva na srpnovém jednání Zastupitelstva Středočeského kraje,“ říká radní Martin Draxler.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.kú)