Svátek má: Prokop

Regiony

Velikost textu:

Kraj vybudoval v Jevíčku moderní plicní rehabilitaci za 40 milionů

Kraj vybudoval v Jevíčku moderní plicní rehabilitaci za 40 milionů

Pardubický kraj dokončil v Odborném léčebném ústavu v Jevíčku další důležitou investici. Za 40 milionů korun zde nechal zrekonstruovat bývalý dětský pavilon na lůžka návazné rehabilitační péče v oboru pneumologie.

Ze slavnostního otevření
22. května 2019 - 23:18
(Komerční sdělení)

Otevření nového pavilonu se v Jevíčku zúčastnili hejtman Martin Netolický a krajský radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

„Ačkoliv se jedná v uvozovkách pouze o 40 milionů korun, tak se jedná o jednu z našich největších investic do našich léčebných ústavů, jelikož na tuto akci nebyly využity prostředky z Evropské unie a vše jsme jako kraj hradili ze svého rozpočtu. Vrcholí tak naše snaha, která započala již za mého předchůdce Radko Martínka, a ústav dostal další moderní budovu, které byla mnoho let opuštěná," uvedl hejtman Martin Netolický.

„V nové budově je 40 lůžek v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích se samostatným sociálním zařízením. Jsou zde moderní rehabilitační cvičebny, vyšetřovny, elektroléčba, kyslíkové rozvody a další vybavení nezbytné pro kvalitní péči v tomto oboru," doplnil hejtman Martin Netolický.Každé zdravotnické zařízení však kromě moderního prostředí a vybavení utváří také zdravotnický personál.

„Léčebný ústav v Jevíčku je dlouhodobě mezi pacienty vnímám velmi pozitivně, což je způsobeno nejen naší snahou modernizovat vybavení a opravovat budovy, ale také celkově pozitivní atmosférou mezi zaměstnanci. To vše se zde setkává a na pacienty velmi kladně přenáší. Pokud přičteme ještě ten nádherný park, téměř až  zalesněný areál, tak je jasné, že je zde pro pacienty připraveno maximálně přívětivé a uzdravující prostředí," řekl krajský radní Ladislav Valtr.

Pardubickénovinky.cz informoval Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

 (red,pardubickenovinky.cz,foto:pk)