Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

Krajská knihovna spustí bezkontaktní výdej knih

Krajská knihovna spustí bezkontaktní výdej knih

​Čtenáři Krajské knihovny Karlovy Vary si budou moci od pondělí 25.1.2021 vyzvedávat knihy v hlavní budově ve Dvorech a od 26.1.2021 také na pobočce Lidická, a to po předchozí rezervaci v on-line katalogu.

Ilustrační foto
24. ledna 2021 - 12:00

Vracení dokumentů bude i nadále možné pouze prostřednictvím biblioboxů. Rezervace budou do odvolání zdarma a uživatelé si budou moci odnést maximálně pět knih.

„Jakmile tituly připravíme, budeme čtenáře kontaktovat emailem s informací, že si je může vyzvednout. Knihy rezervujeme na sedm dní. Přímo před vchodem pak zavolá na telefonní čísla uvedená na dveřích a po kontrole kontaktních údajů mu knihovník položí knihy na stůl do zádveří vchodu. Ten pak místo opustí a vyzve čtenáře, aby si knihy převzal,“ popsala výpůjční proces vedoucí služeb Michaela Němcová s tím, že je nutné, aby příchozí na místo opravdu vstupovali až po vyzvání a jednotlivě.Protože vše bude probíhat bez kontaktu s knihovníkem, není možné na místě řešit jakékoli další záležitosti ohledně výpůjček. Se svými dotazy či problémy se mohou uživatelé obracet na knihovnu prostřednictvím emailu .zc.vkanvohink@anvohink „Veškeré podrobnosti včetně telefonních čísel a otevírací doby najdou čtenáři na našem webu a sociálních sítích,“ uzavřela Michaela Němcová.

Informovala Jitka Čmoková za Krajský úřad Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.)