Svátek má: Luboš

Regiony

Velikost textu:

Krást jezdil s dětským kočárkem

Krást jezdil s dětským kočárkem

Vsetínští kriminalisté zadrželi a obvinili čtyřiadvacetiletého cizince, který se dopustil během měsíce října několika krádeží především v obchodech ve Valašském Meziříčí.

Ilustrační foto
9. listopadu 2019 - 07:30

Jelikož se jedná o nenapravitelného zloděje, který je za krádeže nyní v podmínce, a navíc už má v rejstříku trestů tři záznamy, podala vyšetřovatelka podnět na návrh na vzetí do vazby mladého muže.

Mladý muž, který bydlí se svojí přítelkyní ve Valašském Meziříčí, kradl třikrát v drogerii, dvakrát v hračkářství a jednou okradl úřednici. Krást vyjížděl většinou s malou dcerkou své přítelkyně, kterou vezl v kočárku, do něhož odcizené věci uložil a pak projel přes pokladnu bez zaplacení.

Policisté jednotlivé skutky nejprve evidovali vzhledem ke způsobené škodě jako přestupky proti majetku. Poté, co se podařilo s pomocí kamerových záznamů z prodejen a popisu od prodavaček zjistit, že se jedná o stejného muže, případ si převzali kriminalisté, kteří po ztotožnění muže obvinili z trestného činu krádeže a neoprávněného opatření, pozměnění a padělání platebního prostředku. Druhého zmíněného trestného činu se obviněný muž dopustil v Novém Jičíně, kde na městském úřadě při vyřizování nějakých záležitostí využil chvilkové nepřítomnosti pracovnice v kanceláři a z peněženky jí odcizil platební kartu, kterou potom třikrát zaplatil v obchodě.


Kriminalisté zjistili, že muž má v rejstříku trestů České republiky už tři záznamy, kdy ho soudy potrestaly za trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky, neoprávněné užívání cizí věci a letos v červnu za krádeže, za které je v současné době v podmínce. Nyní mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Včera odpoledne rozhodl soud o vzetí do vazby obviněného muže a kolegové ho eskortovali a předali o půl šesté večer do vazební věznice v Ostravě.

Pro Zlinskenovinky.cz mjr. Mgr. Lenka Javorková, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)