Svátek má: Michal

Regiony

Velikost textu:

Lanovka na rozhlednu Diana oslaví sto deset let provozu

Lanovka na rozhlednu Diana oslaví sto deset let provozu

Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) připravuje další narozeninový den. Po nedávných oslavách sto patnácti let provozu lanovky na Imperiál, bude začátkem srpna slavit významné jubileum i lanovka na karlovarskou rozhlednu Diana.

Z plakátu k akci
5. srpna 2022 - 12:00

„Tato lanová dráha je zhruba o pět let mladší než zmiňovaná lanovka z karlovarského Divadelního náměstí k hotelu Imperiál. Obě lanovky ale neodmyslitelně patří ke Karlovým Varům a tu vedoucí na Dianu každoročně využívají tisíce cestujících z řad lázeňských hostů, turistů i obyvatel Karlových Varů. Zkrátka všichni ti, kdo míří na nejznámější a nejnavštěvovanější karlovarskou rozhlednu,“ říká předseda představenstva DPKV Jiří Vaněček.

Lanovka na Dianu prošla na začátku letošního roku částečnou rekonstrukcí, která bude pokračovat i v následujících letech. Letošní část rekonstrukce se týkala opravy kolegových svršků a odvodnění, cestujícím tedy nyní nabízí pohodlnější a klidnější svezení. Oslavy uvedení do provozu této lanové dráhy jsou v Karlových Varech naplánovány na sobotu 6. srpna. Připraven je i mimo jiné doprovodný program, jako např. kvíz pro děti, kdy za každé vyplnění mají děti do 15 let zdarma vstup do Motýlího domu, dále je pak připraveno malování na obličej nebo dočasné tetování, foto stěna, živá hudba, rozdávat se budou upomínkové předměty. Každý cestující obdrží ke své jízdence druhou jízdenku, která je pamětní, a zároveň slouží jako bezplatná jízdenka na lanovku Imperial. K dispozici bude dále dětské hřiště, mini-zoo a chybět nebude ani bezplatný vstup na rozhlednu nebo možnost zakoupit si občerstvení v místní restauraci.

„Od deseti do patnácti hodin bude otevřena strojovna lanovky a návštěvníci se mohou těšit na komentovanou exkurzi, během které zjistí, jak celé zařízení funguje a co vše se musí udělat, než se vagony dostanou ze spodní stanice do té horní a naopak,“ zve na oslavy výročí lanové dráhy Diana místopředseda představenstva a ředitel DPKV Lukáš Siřínek s tím, že vedle zmíněné exkurze a možnosti navštívit strojovnu lanovky, bude připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

„Dalším lákadlem k sobotnímu výletu na Dianu bude možnost svést se městským autovláčkem zdarma. Ten totiž bude po celý den přibližovat obyvatele i turisty z centra města na Divadelní náměstí“ uvádí Tomáš Trtek, náměstek primátorky. Z něj pak stačí přejít říčku Teplou a dojít několik desítek metrů k dolní stanici lanovky. A současně dodává: „Držitelé Karlovarské karty na MHD mohou využít slevu 50% na jízdné na lanové dráze Diana, která platí po celý rok“.„Zároveň si ale dovolujeme upozornit všechny návštěvníky, že lanovka má svoji přepravní kapacitu, kterou nemůžeme překračovat. Proto prosíme o trpělivost a slibujeme, že uděláme maximum pro hladký průběh celého dne a co nejrychlejšího odbavení. Současně při čekání na lanovku budeme rozdávat produkty od společnosti Mattoni 1873, abychom toto čekání všem zpříjemnili,“ dodává Lukáš Siřínek.

Jihoceskenovinky.cz informovala Jiřina Pousková za Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:čd)Důvěřujete vládě Petra Fialy?

Ano
transparent.gif transparent.gif
37%
Ne
transparent.gif transparent.gif
63%