Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Letní tábor seniorů na Vysočině: Nacvičují na spartakiádu

Letní tábor seniorů na Vysočině: Nacvičují na spartakiádu

Padesátka seniorů a seniorek z celé Vysočiny tráví v současnosti krásných pět dní v Hotelu Svratka ve Žďárských vrších. A pilně tam cvičí.

Z nácviku na spartakiádu
20. července 2019 - 11:00

Senior Point Havlíčkův Brod zde za finanční podpory Kraje Vysočina a Ministerstva práce a sociálních věcí pořádá už třetím rokem Letní tábor pro seniory. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

„Přijeli pravidelní účastníci, ale minimálně polovina táborníků je nová. Letos dokonce zájem o pobyt překročil nabízenou kapacitu, některé pozdní přihlášené jsme museli odmítnout, stejně jako zájemce z jiných krajů. Prázdninový tábor je určen seniorům z Vysočiny,“ informovala Ilona Loužecká, organizátorka tábora.

Mezi seniory jsou nejoblíbenější ranní cvičení v bazénu, procházky po chráněné přírodní oblasti a zábavný večerní program.
 
„Třicet let jsem pracovala pro Český červený kříž a když přišla nabídka z Pointu jet na seniorský tábor, hned jsem na ni kývla. Potkala jsem tady známé z červeného kříže, ale našla další fajn přátele. Baví mě program, který respektuje naše limity, ale zároveň nám dává možnost se překonávat,“ uvedla Jana Chlupáčková z Havlíčkova Brodu.


Přijela společně s kamarádkou Danou Zámečníkovou, která plánuje využít nabídku Senior Pointu, která se právě připravuje: „Příští rok bych ráda na tábor společně se mnou vzala i svá vnoučata. Organizátoři chtějí vyjít vstříc hlídacím babičkám a dědečkům, což přivítám.“
 

Letní tábor pro seniory letos pořádá havlíčkobrodský Senior Point už potřetí. Z prvního pilotního ročníku se vyklubala vyhledávaná aktivity pro aktivní seniory. Program v sobě zahrnuje nejen procházky, ale i rehabilitační cvičení, návštěvy zajímavých míst v okolí,

Tématem letošního letního tábora pro seniory na Vysočině je nácvik na spartakiádu. Jednoduchou, ale perfektně secvičenou sestavou se senioři chlubí už v těchto dnech.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)