Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Litomyšlské firmy vyrábějí zdravotnické matrace nebo ústenky

Litomyšlské firmy vyrábějí zdravotnické matrace nebo ústenky

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v uplynulém týdnu v rámci pravidelných cest po regionu město Litomyšl.

Hejtman Martin Netolický se starostou Brýdlem
14. července 2020 - 11:30

Se starostou Danielem Brýdlem řešili rozvojové aktivity v areálu Litomyšlské nemocnice či spolupráci s krajskými středními školami. Následně navštívili několik místních firem, které se pohybují v oblasti zdravotnictví či tisku.

„V areálu nemocnice jsme ve spolupráci s městem vybudovali nové parkoviště pro téměř 80 automobilů. Náklady na stavbu přesahují sedm milionů korun s tím, že dle předchozí dohody město přispělo polovinou. Tímto se nám podařilo zlepšit parkování nejen v samotném areálu, ale také uvolnit městské parkoviště v těsné blízkosti nemocnice,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který připomněl také investici kraje do interního oddělení za více jak 30 milionů korun. Součástí budovy je také léčebna dlouhodobě nemocných, která se sem přesunula z vily Klára.


Hejtman se starostou navštívili také několik litomyšlských společností. Tou první byla firma DispoMask, která vyrábí jednorázové ústenky s možností produkce až 100 tisíc denně s nepřetržitým provozem. Druhou navštívenou firmou byla společnost Vitapur, která se mimo jiné věnuje výrobě antidekubitního zdravotnického materiálu včetně matrací a polštářů.

„Vitapur je výrobcem matrací a materiálů proti proleženinám. Tento zdravotnický materiál byl ve velké míře využíván například v Nemocnici Na Bulovce pro pacienty na plicní ventilaci,“ sdělil hejtman Netolický.


Matrace této společnosti využívají také v řadě dalších zdravotnických zařízení. Poslední zastávkou byla tiskárna H.R.G. na okraji města, kde se hejtman seznámil jak se stávajícím provozem, tak historií v místním minimuzeu.

Pardubickenovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)