Svátek má: Dušan

Regiony

Velikost textu:

Mělnický masopust pobavil i přes nepřízeň počasí!

Mělnický masopust pobavil i přes nepřízeň počasí!

V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

Z masopustu
25. února 2020 - 12:30

Již tradičně ve 14:00 hodin starosta Mělníka MVDr. Ctirad Mikeš symbolicky předal vládu nad městem laufrovi a zábava mohla začít. Po masopustní scénce Folklorního souboru Jarošovci vyrazil průvod v čele s laufrem a tradičními maskami kozou, kominíkem, medvědem či smrtkou směrem k muzeu, kde už ho muzejníci očekávali též v maškarách a s náležitým občerstvením. Poté se pokračovalo okolo mělnického antikvariátu Želví doupě a Infocentra zpět na náměstí. Cestou zatančily oba folklorní soubory Jarošovci i Jarošáček.Veselou náladu celému průvodu dodávaly masky: Krkovička se svými šťabajznami, který neúnavně krmil maškary klobáskami, pan doktor s obřím teploměrem, chlupatí medvědi, vodník i ženich s nevěstou. Na náměstí Míru byl připraven nejen jarmark se zabijačkovými dobrotami, pečivem, vínem, pivem, sýry či výbornou kávou, ale i historický kolotoč a dílnička pro děti.  Zájemci se mohli projet na valníku taženém párem koní.  Rozdávaly se sladké koblížky.O muziku se postarali Řeznická kapela a harmonikář.

Další ročník Mělnického masopustu uspořádaly Folklorní soubory Jarošovci a Jarošáček, Rodinné centrum Kašpárek Mělník a Regionální muzeum Mělník.

Středočeskénovinky.cz informovala Kristýna Frelichová, DiS., Regionální muzeum Mělník.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:rmmelnik)