Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Město Nymburk dokončilo výstavbu nového hřiště pro ZŠ Tyršova

Město Nymburk dokončilo výstavbu nového hřiště pro ZŠ Tyršova

Škola dlouhodobě postrádala vlastní hřiště a využívala sousední nevyhovující prostranství „Na hasičárně“. Nově se mohou žáci školy těšit ze zbrusu nového multifunkčního hřiště. V pondělí byla předána hotová stavba a chystá se slavnostní otevření.

Hřiště ZŠ Tyršova
10. června 2021 - 12:30

Škola s více než šesti sty žáky se dočkala vlastního venkovního sportoviště, které odpovídá svému účelu a splňuje příslušné normy. Nachází se přímo na zahradě základní školy bude využívané především při výuce tělesné výchovy.

Projekt hřiště zpracovala Ing. Eva Palová, která se projektováním sportovišť dlouhodobě zabývá. Kolize plánovaných sportovišť v areálu školy s vedením inženýrských sítí si vyžádala následnou revizi projektu. Loni získal stavební povolení. Letos v lednu vypsalo město výběrové řízení na zhotovitele a v březnu stavební firma STAKO z Červeného Kostelce zahájila výstavbu. Ta byla dokončena z důvodu klimatických podmínek o týden později, a to v pondělí 7. června, kdy firma předala hotové dílo v celkové hodnotě 2,6 milionu korun.

„Myslím, že stavební firma odvedla opravdu kvalitní práci a škola má konečně vlastní hřiště, kam může přesunout své sportovní aktivity. Slavnostní otevření je naplánováno na čtvrtek 17. června v 10.30 hodin a všichni jsou srdečně zváni. Dokončení hřiště je důležitým krokem, na který můžeme navázat a revitalizovat celý prostor „Na hasičárně“ včetně skateparku,“ uvedl starosta Tomáš Mach.

Nymburk: Druhá etapa revitalizace sídliště Jankovice startuje

K realizaci je následně připraven projekt na přeložení úzké cyklostezky lemující Labe a Velké Valy. Úpravou dojde ke zlepšení průjezdnosti a hladkému napojení na mostek. Také projekt samotného tělesa skateparku má vydané stavební povolení a nově bude vyhovovat jak začátečníkům, tak pokročilým skejtařům.

Věž hradu v Tuchorazi reprezentuje architekturu z doby Jiřího z Poděbrad

Stredoceskenovinky.cz informoval Mgr. Petr Černohous, DiS. za tiskové oddělení Městského úřadu Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:měú nymburk)