Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Město Strakonice se rozhodlo podpořit podnikatelskou činnost

Město Strakonice se rozhodlo podpořit podnikatelskou činnost

Město Strakonice má zájem na vybudování fungující průmyslové zóny v lokalitě Hajská. Proto rada města odsouhlasila návrh na vyhlášení záměru na prodej pozemků ve jmenované lokalitě.

Strakonice
21. ledna 2020 - 07:30

Nově vzniklá průmyslová zóna by měla nabídnout vhodné propojení služeb a výroby na jednom místě tak, aby podnikající subjekty mohly efektivně využívat kontaktů a vzájemné pomoci. Výstavba takových areálů přináší především rozvoj území a pozitivní přínos v oblasti ekonomiky tím, že vznikají nová pracovní místa pro místní obyvatele.

Proto se město Strakonice rozhodlo přistoupit k možnosti prodeje pozemků v lokalitě Hajská a tím podpořit podnikatelskou činnost ve městě. Jedinou podmínkou při realizovaném prodeji, je nutnost zohlednění vymezení koridoru pro budoucí plánovaný obchvat.Pozemky, které budou sloužit výstavbě obchvatu, k prodeji nabízeny nebudou.Dále bude ve vlastnictví města ponechán prostor pro vybudování komunikace zajišťující přístup a příjezd do zbývající části průmyslové zóny a k ploše, kterou Územní plán města Strakonice vymezuje pro výstavbu rodinných domů. Záměr na prodej pozemků bude uveřejněn po dobu dvou měsíců.

Jihoceskenovinky.cz informovala Ing. Markéta Bučoková, tisková mluvčí MěÚ Strakonice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)