Svátek má: Erik

Regiony

Velikost textu:

Městský úřad v Táboře má k dispozici další elektromobil

Městský úřad v Táboře má k dispozici další elektromobil

Tábor – Do městské flotily služebních vozidel před několika týdny přibyl další elektromobil. Opět se jedná o vůz Škoda E-Citigo iV . 

Škoda E-Citigo iV
6. prosince 2020 - 07:00

Po Odboru životního prostředí ho využívá Živnostenský odbor. Jeho vedoucí Karel Bureš uvedl, že vozidlo slouží pracovníkům kontrolního oddělení, kteří jezdí do terénu provádět kontroly.

Z dalšího elektromobilu má radost místostarosta Václav Klecanda, který elektromobilitu dlouhodobě podporuje. Elektrická vozidla pro potřeby služebních cest tzv. „kolem komína“ jsou podle něho ideální. Většina z těchto cest není delší než několik desítek kilometrů a jsou často přímo ve městě. Na to dojezd elektromobilu bohatě stačí a navíc v městském prostředí neprodukuje ani zplodiny, ani hluk.

„Je skvělé, že už po 14 dnech zkušeností sami úředníci potvrzují vize, se kterými bylo vozidlo pořízeno. A je ještě lepší od nich slyšet, že i přes počáteční nedůvěru si nemůžou auto vynachválit pro jeho živost a jednoduchost řízení,“ uvedl Václav Klecanda.Další elektromobil značky KIA e-Niro se speciální policejní výbavou využívá od léta Městská policie.

Vozidly na alternativní pohon jsou v dobrém slova smyslu pověstné Technické služby Tábor. Ty dokonce loni obdržely v rámci odborného programu razítko Dobrá praxe – Alternativní pohony v komunální technice (za elektro a CNG).

Jihočeskénovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák, mluvčí MěÚ Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:měú,l.dvořák)