Mikuláš se svou družinou navštívil Uherskohradišťskou nemocnici

regiony

S lehkým předstihem dorazil v úterý 5. prosince v dopoledních hodinách do Uherskohradišťské nemocnice Mikuláš v doprovodu anděla a čerta. Bohatou nadílku rozdal v nemocniční školce a na dětském oddělení.

Mikuláš se svou družinou navštívil Uherskohradišťskou nemocnici
z akce
6. prosince 2023 - 07:30

Radost z návštěvy mělo i několik dospělých hospitalizovaných pacientů z interního a chirurgického oddělení. Nadpozemskou družinu tvořili žáci ze Střední školy průmyslové, hotelové, zdravotnické a Vyšší odborné školy Uherské Hradiště, kteří do nemocnice pravidelně docházejí na odborné praxe.

„S místní zdravotnickou školou spolupracujeme dlouhodobě a jsem moc ráda, že za námi dorazili i letos. Našim pacientům zpestřili svou návštěvou den. Moc jim za to děkujeme. Ač se mnohé styděly, oči jim zářily a na oddělení byla krásná slavnostní nálada,“ řekla vedoucí staniční sestra Dana Hanáčková.

Nejmenší děti měly pro Mikuláše a jeho pomocníky poctivě přichystanou básničku či písničku, čertovi slíbily, že už rozhodně nebudou zlobit a od anděla dostaly zaslouženou odměnu.

Balíčky dobrot přichystal pro pacienty na dětském oddělení stravovací provoz Uherskohradišťské nemocnice s přispěním společnosti Orkla Foods ČR a SK. Pro dospělé pacienty připravili studenti vlastnoruční přáníčka.

Zlínskénovinky.cz informovala Mgr. Lucie Sedláčková, tisková mluvčí Uherskohradišťské nemocnice.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:uhn)


Anketa

Měla by se podle vás stát Ukrajina členem NATO?

Ano 17%
transparent.gif transparent.gif
Ne 67%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 16%
transparent.gif transparent.gif