Svátek má: Beáta

Regiony

Velikost textu:

Mírový běh povede v sobotu 7.srpna Jičínem

Mírový běh povede v sobotu 7.srpna Jičínem

Po dvou letech je město Jičín opět na trase mezinárodního mírového běhu. Dorazí k nám v sobotu 7.srpna a přibližně v 10.45 se běžci pozdraví s veřejností na oválu ve sportovním areálu. Přijďte se podívat.

Jičín - sportovní areál
22. července 2021 - 08:00

Účastníci přiběhnou směrem od Popovic, dále budou pokračovat přes průmyslovou zónu, v parku u Šibeňáku zahnout k rybníku, až dorazí do sportovního areálu. Zde se na chvilku zastaví a pozdraví se s přítomnými. Poté zamíří k lipové alejí a proběhnou ulicemi Kukulova, Bolzanova, Jarošov, Hviezdoslavova a Hrachovská a skrze Holínské Předměstí opustí město Jičín. Rada města Jičína vyslovila mírovému běhu spoluúčast, na bezpečnost dohlédnou strážníci Městské policie Jičín.

Jičínská epizoda je součástí rozsáhlé akce – mírového běhu Sri Chinmoy-Home Peace Run. Jedná se o nesoutěžní štafetový běh olympijského typu s hořící pochodní s cílem porozumění mezi národy a lidmi celého světa. Peace Run nepropaguje ani nepodporuje žádné konkrétní náboženství nebo politický názor, snaží se podporovat svobodu, toleranci a porozumění.

Zakladatelem je filozof, umělec a sportovec Sri Chinmoy. Peace run vznikl v roce 1987 a tradičně je zahajována před budovou OSN v New Yorku. Tradiční pochodeň pozvedla řada osobností, patří mezi ně mimo jiné Václav Havel, Martina Navrátilová, Carl Lewis, Michail Gorbačov, Nelson Mandela, Matka Tereza a mnozí další.

V Jičíně vzniklo třetí hnízdo podzemních kontejnerů

Trasa letošního roku se vzhledem ke známým událostem omezila na Slovensko a Českou republiku. Start je dne 27. července a dne 1. srpna běžci překročí státní hranici a zamíří do Lednice. Odtud trasa povede před Dolní Kounici, Boskovice, Rychnov nad Kněžnou, Hořice, Mnichovo Hradiště, Litoměřice, Žatec, Boží Dar a poté až k německé hranici, kde skončí dne 11. srpna.

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)