Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Moravská Třebová vyvěsila ve čtvrtek moravskou vlajku

Moravská Třebová vyvěsila ve čtvrtek moravskou vlajku

Příchod patronů Moravy sv. Cyrila a Metoděje na Moravu byla událost obrovského kulturního a duchovního významu nejen pro naši zem, ale pro značnou část Evropy.

Moravská vlajka
7. července 2018 - 11:30

Na počest této události byla na radnici v Moravské Třebové vyvěšena moravská vlajka. Informovaly o tom webové stránky města Moravská Třebová. Moravská  vlajka je v současnosti také vnímána jako symbol sounáležitosti občanů k území Moravy, jejího duchovního a společenského života.


Kromě tohoto nejvýznamnějšího svátku bývá moravská vlajka vyvěšována i v další dny spjaté s moravskou historií. 28. března si připomínáme výročí narození světoznámého moravského učence Jana Ámose Komenského, 15. září význačného moravského politika a diplomata, ochránce moravských zemských práv a svobod, Karla staršího ze Žerotína. Zvolení moravského markraběte Jošta Lucemburského, zvaného též Moravský, římským králem připadá na první říjen, 28. října si připomínáme si nejen vznik Československé republiky, ale také svatořečení velkomoravského panovníka Rostislava. Další vhodnou příležitostí jsou výročí a události spjatá s obcí (např. obecní slavnosti, hody), či některým z významných rodáků.

(vm, Pardubickenovinky.cz, foto: Město Moravská Třebová)