Svátek má: Libor

Regiony

Velikost textu:

Moravskoslezský kraj koronavirus ekonomicky ustál

Moravskoslezský kraj koronavirus ekonomicky ustál

Navzdory pandemii koronaviru, která způsobila propad v české ekonomice, se Moravskoslezskému kraji podařilo v loňském roce pokračovat v investicích a zhodnocovat svůj majetek.

Ilustrační foto
22. června 2021 - 12:00

Snížil také zadluženost a udržel si vysoké zůstatky na bankovních účtech. Vyplývá to ze závěrečného účtu a účetní závěrky za loňský rok, které dnes schválili krajští zastupitelé.

Prozíravé a odpovědné hospodaření kraje potvrdila ve svém hodnocení i ratingová agentura Moody‘s. Kraj obhájil nejvyšší aktuálně dosažitelný mezinárodní rating A1 se stabilním výhledem. „Je to dobrá zpráva pro občany i potenciální investory. Renomovaná nezávislá agentura tímto ratingem světu říká, že Moravskoslezský kraj je velmi solidní, důvěryhodný partner, který plní svoje závazky a kterému je možné bez obav poskytnout finanční dotace a úvěry,“ uvedl hejtman Ivo Vondrák.

Moravskoslezský kraj v loňském roce reálně hospodařil s 30,6 miliardy korun. Ke konci roku 2020 vykázal 418milionový schodek. Přitom upravený rozpočet počítal několikanásobně vyšším propadem – až 3,6 miliardy korun.

Zámek Kunštát - kolébka sjednocené Evropy

Úspěšné hospodaření Moravskoslezského kraje v roce 2020 dokazují také účetní data kraje. Výsledek hospodaření kraje jako účetní jednotky dosáhl k 31. 12. 2020 částky 0,932 miliardy korun.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)