Svátek má: Xenie

Regiony

Velikost textu:

Moravskoslezský kraj se opět zapojí do potravinové sbírky

Moravskoslezský kraj se opět zapojí do potravinové sbírky

Krajská potravinová sbírka se letos uskuteční už podesáté. Tato akce má pomoci potřebným, ale také upozornit na plýtvání jídlem. V následujících dnech budou trvanlivé potraviny odevzdávat zaměstnanci hejtmanství, zapojí se i krajské příspěvkové organizace.

Ilustrační foto
22. října 2020 - 12:00

V minulém roce se takto sešlo přes 12 tun jídla, které bylo předáno Potravinové bance v Ostravě. Podle průzkumů ročně vyhodí lidé v České republice kolem 800 tun jídla. To je neskutečné množství. Rozhodně je na místě si připomenout, že jsou lidé, kteří naopak trpí nedostatkem.

"Právě k nim se díky potravinovým sbírkám může dostat pomoc. Jsem rád, že se každoročně do sbírky aktivně zapojují kolegové z úřadu i organizací, které kraj zřizuje. Celkově jsme tak ve všech ročnících odevzdali téměř 58 tun potravin.  Ochota pomáhat je zvlášť v dnešní době důkazem solidarity a společenské odpovědnosti,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza a upozornil, že kvůli epidemiologickým opatřením nebude letos možné na úřadě přijímat potraviny od veřejnosti.

Hlavním partnerem Krajské potravinové sbírky je opět Potravinová banka v Ostravě, která odevzdané potraviny rozdá potřebným, a to prostřednictvím Charity, Armády spásy nebo například Slezské diakonie. Zásoby Potravinové banky se kvůli koronavirové krizi snížily na minimum, proto se sbírka uskuteční i přes složitější zajištění její organizace. S ohledem na aktuální opatření v prostorách krajského úřadu bude letošní sbírka rozdělena do 2 týdnů, proběhne 15. – 16. října a následně 19. – 21. října.

„Velmi si cením zájmu všech, kteří se rozhodnou potraviny darovat a pomoci tak těm občanům našeho kraje, jejichž možnosti opatřit si potraviny jsou omezené,“ uzavřel ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)