Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Na Českolipsku a Rumbursku přišly vlak Arrivy vyzkoušet desítky lidí

Na Českolipsku a Rumbursku přišly vlak Arrivy vyzkoušet desítky lidí

Ve čtvrtek se na Českolipsku a Rumbursku představil motorový vlak Arrivy, který letos v prosinci na rychlíkové lince Šluknov – Rumburk – Česká Lípa – Kolín nahradí České dráhy.

Ilustrační foto
22. července 2019 - 07:00

Prezentace vlaku vzbudila na severu Čech zájem jak mezi fandy do železnice, tak mezi zájemci o práci strojvedoucích i stevardů. Vlak využili také běžní cestující, kterým se hodil na jejich běžnou cestu.

Nový vlak Arrivy

„Vyrazili jsme jako mimořádný rychlík už z Prahy a vzali cestující na výlet na Máchovo jezero. Největší zájem o svezení pak byl z České Lípy do Rumburku,“ říká ředitel společnosti Arriva vlaky Jiří Nálevka. „I tady na severu hledáme nové kolegy. Na práci u Arrivy se dnes přišli přímo do vlaku zeptat i strojvedoucí od konkurenčních dopravců.Zkušeným strojvedoucím nabízíme nástupní plat 50 tisíc a k tomunáborový příspěvek 15 tisíc korun. Pokud někdo vlak ještě řídit neumí a láká ho tato profese, může nastoupit do našich kurzů. Už během doby, co se učíte strojvedoucím, od nás dostáváte plat.“

Celkem se na vlak Arrivyběhem dnešního dne přišlypodívat nebo se s ním svézt skorotřistovky lidí. Kolem tratě byly desítky fotografů, kteří chtěli mít z historicky první jízdy vlaku Arrivy do této oblasti aktuální fotografie.„Zájemce jsem naším vlakem prováděl, nejčastěji komentovali rozdíl oproti dnešním rychlíkům v čistotě a v lepších sedačkách. A často je překvapilo, že bude i v rychlících do Rumburku internet a stevard s občerstvením, někteří nám to nechtěli věřit,“ doplnil projektový manažer společnosti Arriva vlaky Martin Štěpka. Cestující se zapojili do dopravních kvízů, děti pak do výtvarných soutěží.

Arriva začne jezdit na severu Čech na dvou rychlíkových linkách. První z nich jez Kolína přes Mladou Boleslav do Rumburku a Šluknova, druhá z Prahy přes Mladou Boleslav a Turnov do Tanvaldu.  Standardem těchto vlaků bude wi-fi připojení k internetu, zásuvky na dobíjení telefonu nebo pro práci na notebooku, tichý oddíl, občerstvení i pitná voda pro všechny cestující zdarma.

Pro Ústeckenovinky Dominik Škach, oddělení marketingu a komunikace společnosti Arriva

(lh,usteckenovinky.cz,foto Arriva)