Na konci června se do ulic vrátí historická linka H4

regiony

Dopravní podnik města Brna zahájí provoz historické linky H4. Fanoušci městské hromadné dopravy a starých časů se na ní budou moci o víkendech a svátcích svézt historickou tramvají. Linka bude letos poprvé v provozu v sobotu 29. června 2024.

Na konci června se do ulic vrátí historická linka H4
Ilustrační foto
20. června 2024 - 11:00

„Naše historické vozy patří k těm nejoblíbenějším. Svědčí o tom i obrovský zájem o speciální linky během Dopravní nostalgie, která se v Brně konala o uplynulém víkendu. Zájemce jsme na den otevřených dveří do Slatiny, který navštívilo deset tisíc lidí, sváželi právě těmito vozy. Až na výjimky byly vždy plné. Zájem o historii městské hromadné dopravy nás těší a motivuje k rekonstrukcím dalších vozidel, jimiž budeme sbírku doplňovat. Stejně tak chceme dát veřejnosti možnost se těmito vozy svézt, k tomu slouží například právě linka H4“ řekl Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna.

Na lince H4 se zájemci budou moci svézt téměř výhradně dvounápravovým motorovým vozem číslo 107 z roku 1943. Linka H4 bude tradičně jezdit na následující trase: Komenského náměstí – Česká (na ulici Joštově) – Náměstí Svobody – Zelný trh – Hlavní nádraží (v ústí ulice Masarykovy) – Nové sady (1. a 2. kolej) – Hybešova – Václavská – Mendlovo náměstí (zastávka ve smyčce).

Linka bude v provozu od 29. června do 29. září 2024 vždy v sobotu, neděli a státem uznané svátky. Pro cestující platí běžný tarif IDS JMK, ale není dovolena přeprava jízdních kol a nadměrných zavazadel. Jízdní řády budou k dispozici na webu DPMB v týdnu před zahájením provozu.

Jihomoravskénovinky.cz informovala Mgr. Hana Tomaštíková, tisková mluvčí, Dopravní podnik města Brna, a.s..

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:dpmb)


Anketa

Jste spokojeni s tím, že se Urshula Von der Leyenová stala opět šéfkou Evropské komise?

Ano 7%
transparent.gif transparent.gif
Ne 84%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 9%
transparent.gif transparent.gif